نمناک اخبارسیاست اخبار جدید در مورد سهمیه بندی بنزین
قیمت بنزین ، مدیران سازمان برنامه و بودجه
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از منتفی شدن افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین خبر داد.
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1398

وضعیت قیمت بنزین در سال 98

تسنیم: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی افزایش قیمت حامل های انرژی تبعاتی خواهد داشت، گفت:مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است.

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم دولت برای سهمیه بندی بنزین، گفت:این موضوع فعلاً از سوی دولت منتفی شده و زمانی برای آن اعلام نشده است. 

وی با بیان اینکه دولت پیش از هر اقدامی باید توضیحات لازم را ارائه کند، ادامه داد:قطعاً افزایش یکباره قیمت حامل های انرژی بر اقتصاد کشور تأثیر منفی خواهد گذاشت. 

نماینده مردم ساری در مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان در بررسی بودجه سال 97 و 98 با افزایش قیمت حامل های انرژی مخالفت کرده بودند، افزود:قطعاً سهمیه بندی بنزین به کاهش مصرف منجر نخواهد شد و ممکن است تنها درآمد کمی را برای دولت داشته باشد که بار منفی این موضوع درآمدها را پوشش می دهد. 

عضو هیئت رئیسه مجلس با طرح این سؤال که "آیا دولت از عواقب این تصمیم خود خبر دارد یا خیر؟" اظهار داشت:گران شدن حامل های انرژی قطعاً در شرایط فعلی منجر به افزایش تورم و رکود خواهد شد. 

یوسف نژاد با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی ریسک افزایش قیمت حامل های انرژی بالا است، گفت:دولت به دلیل مسائل اجتماعی و اقتصادی باید از تصمیمی که گرفته صرف نظر کند تا در یک فضای کارشناسی به دنبال حل مشکل باشیم. 

وی با بیان اینکه دولت اگر بخواهد قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد باید متمم بودجه به مجلس ارائه کند، اظهار داشت:باید مشخص شود افزایش درآمدها ناشی از فروش حامل های انرژی در چه محلی هزینه خواهد شد تا مجلس این موضوع را قانونی کند، اگرچه نمایندگان مجلس با این تصمیم دولت برای افزایش قیمت ها مخالف هستند.

انتهای پیام/م

چه خبر از سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین ؟

اخبار جدید در مورد سهمیه بندی بنزین
:
امتیاز : 2.1 تعداد رای : 85
این مطلب مفید بود ؟ 36 49
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف