نمناک اخباراقتصاد قیمت بنزین در سال 98 گران می شود؟
قیمت بنزین ، مدیران سازمان برنامه و بودجه
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 در خصوص آخرین وضعیت قیمت بنزین ، نفت و گاز در سال 98 توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1397

وضعیت قیمت بنزین در سال 98

ایسنا: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 گفت که براساس مصوبه این کمیسیون قیمت حامل های انرژی اعم از بنزین، نفت و گاز و … نه در قیمت و نه در نحوه توزیع هیچ تغییری نسبت به سال 97 نخواهد داشت. 

محمدمهدی مفتح در نشست خبری امروز (دوشنبه) خود در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار کرد:کمیسیون تلفیق جلسه بعدازظهر دیروز و صبح امروز را به دلیل اهمیت تبصره 14 که قیمت های حامل های انرژی، یارانه و مباحث دیگر در آن مطرح است، به این تبصره پرداخت. کمیسیون تلفیق مصوب کرد که قیمت حامل های انرژی اعم از بنزین، نفت و گاز و … نه در قیمت و نه در نحوه توزیع هیچ تغییری نسبت به سال 97 نداشته باشد. 

وی با تاکید بر اهمیت تبصره 14 گفت:عمده مواردی که در لایحه دولت آمده بود، تصویب شد و تغییرات مختصری در آن انجام گرفت که برخی از آنها تأثیرات قابل توجهی از نظر میزان تأثیرگذاری به ویژه در اقشار محروم جامعه دارد. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت:در ردیف هایی از جدول تبصره 14، در قسمت هزینه ها و پرداخت یارانه ها، کمک هایی برای آموزش و پرورش و مدارس در نظر گرفته شده است از جمله 60 میلیارد تومان برای کمک به هزینه گاز مصرفی مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت، 30 میلیارد تومان برای کمک به هزینه برق مدارس و همچنین 10 میلیارد تومان برای کم به هزینه های آب مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت. 

مفتح افزود:همچنین در مصوبه دیگری یک هزار و 400 میلیارد تومان به منابع 7 هزار میلیارد تومانی که دولت برای کاهش فقر مطلق خانوارها تصویب کرده بود، اضافه شد. به این ترتیب دریافتی تمامی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به میزان 20 درصد نسبت به سال 97، افزایش پیدا کرد. 

وی گفت:همانگونه که دولت پیش بینی کرده بود، یارانه نان و خرید تضمینی گندم به میزان 6 هزار و 100 میلیارد تومان تعیین شد. 

وی افزود:سهم بیمه دولت برای اقشار خاص از جمله رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری و 20 درصد افزایش کمکی که به رزمندگان معسر باید پرداخت می شد، در تبصره 14 و بخش یارانه ها افزایش یافت. علاوه بر اینکه 20 درصد به دریافتی رزمندگان معسر از این محل اضافه می شود، سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح مکلف شد که به آنها دفترچه بیمه بدهد و آنها از خدمات بیمه از طریق آن دفترچه استفاده کنند. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت:کمیسیون تلفیق وارد تبصره 15 شده است و تلاش می کند که تا پایان هفته جاری، گزارش خود را تقدیم مجلس کند. 

وی در پایان گفت:در خصوص نحوه توزیع فرآورده های نفتی مثل بنزین، گازوئیل و گاز مصرفی خانوار، هیچ تغییری در قیمت و نحوه توزیع نسبت به سال 97 داده نشده است.

انتهای پیام/م

وضعیت قیمت بنزین در سال 98 و سرنوشت سهمیه بندی سوخت

قیمت بنزین در سال 98 گران می شود؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف