قیمت جهانی طلا

پیش بینی قیمت جهانی طلا در 2018

تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1397کد مطلب : 1307زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک بانک سرمایه گذاری آمریکایی پیش بینی خود را در خصوص آخرین وضعیت قیمت جهانی طلا در سال 2018 میلادی را اعلام کرد.

وضعیت قیمت جهانی طلا در سال 2018

خبرگزاری ایسنا:یک بانک سرمایه گذاری آمریکایی در گزارشی پیش بینی قیمت طلا برای امسال را افزایش داد. تحلیلگران «امریکا مریل لینچ» اینک انتظار دارند متوسط قیمت هر اونس طلا در سال 2018 به حدود 1357 دلار برسد که 2.4 درصد بالاتر از پیش بینی پیشیین آنها است.

طبق جدیدترین گزارش بانک «امریکا مریل لینچ» اگرچه دلار آمریکا همچنان از فضا برای رشد بیشتر در سه ماهه سوم برخوردار است اما موانعی وجود دارند که ممکن است قیمت طلا را امسال بالاتر ببرند. 

این بانک انتظار دارد طلا کانال قیمت فعلی خود را شکسته و تا سه ماهه چهارم امسال به 1400 دلار صعود کند. تحلیلگران «امریکا مریل لینچ» نسبت به دورنمای نقره نیز خوش بین بوده و میانگین قیمت این فلز در سال 2018 را بالای 17 دلار پیش بینی می کنند و انتظار دارند قیمت هر اونس نقره تا سه ماهه چهارم به 17.50 دلار صعود کند. 

دورنمای طلا از سوی بانک «امریکا مریل لینچ» در حالی ارتقا یافته که قیمت این فلز ارزشمند در روزهای اخیر، تحت تاثیر رشد ارزش دلار متحمل فشار منفی قابل توجهی شده است. 

شاخص دلار آمریکا در حال حاضر در 91.86 واحد معامله می شود که بالاترین سطح در حدود چهار ماه پیش است. 

بزرگترین عاملی که باعث خوش بینی این بانک شده، تجدید ضعف دلار آمریکا است که ناشی از کسری رو به رشد این کشور بوده است. 

بر اساس گزارش کیتکونیوز، تحلیلگران می گویند اگرچه دلار آمریکا از تدابیر محرک مالی حمایت دولت از جمله کاهش مالیات ها حمایت شده اما ابهامات زیادی پیش رو قرار دارد. علت دیگر خوش بینی این بانک به افزایش قیمت طلا، فشار تورم رو به رشد است.

انتهای پیام/م

پیش بینی قیمت جهانی طلا در 2018

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی