نمناک اخباراقتصاد قیمت خودرو بازهم افزایش یافت + جدول
قیمت خودرو ، قیمت خودرو
طرح های ویژه فروش برای برخی مدل ها در حالی آغاز شده که جدول قیمت خودرو افزایش چند درصدی را نشان می دهد.
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395

افزایش دوباره قیمت خودرو

طرح های ویژه فروش برای برخی مدل ها در حالی آغاز شده که خودروهای پرتقاضا و دارای حاشیه بازار در این طرح ها جایی ندارند؛ گویا خودروسازان سود خود را از حاشیه بازار می برند.
اگرچه خودروسازان می گویند که همیشه در کنار قیمتی که برای محصولاتشان تعیین می کنند، شرایط بازار و مصرف کنندگان را نیز در نظر می گیرند، اما چند وقتی هست که قیمت خودرو بر مدار گرانی قرار گرفته و خودروسازان تصمیم گرفته اند بی اعتنا نسبت به آنچه که در بازار می گذرد، قیمت را بالا ببرند. اکنون، قیمت کارخانه ای برخی مدل های خودرو گران شده و به تبع آن، بازار هم با اندکی اختلاف نسبت به این نرخ، قیمت را بالا برده است.
این روزها خرید و فروش ها در بازار کم رونق تر از گذشته شده و گرانی خودرو شرایطی را فراهم کرده که به گفته نمایشگاهداران، افزایش قیمت ها منجر به تشدید رکود شده است. دو سالی هست که بازار خودرو رکودی عمیق و البته کم سابقه را تجربه می کند و بازار طعم گرانی ها را بدون اینکه رغبتی برای خرید داشته باشد، به ذائقه مصرف کنندگان می خوراند. در حالیکه هیچ زمانی سابقه استقرار چنین رکودی در بازار به چشم نمی خورده است.

در عین حال، چند وقتی است که خودروسازان تلاش دارند با طرح هایی که برای فروش های ویژه و اعتباری خود ارایه می دهند، بازار را به تحرک وادارند؛ اما مردم نیز به این فروش های ویژه بی اعتنا شده اند و دیگر صفی برای خرید در نمایندگی ها و یا جنب و جوشی برای خرید خودرو در همان ساعات ابتدایی طرح های فروش وجود ندارد.

جالب این جاست که خودروسازان نیز، هر خودرویی را وارد طرح فروش های اعتباری نمی کنند و شرایط را به صورت یکطرفه و بدون توجه به خواست مشتری اعلام می کنند؛ به نحوی که خودروهای پرتقاضای بازار، هیچگاه در این طرح های فروش قرار نمی گیرد و همچنان، حاشیه بازار در مورد آنها وجود دارد؛ گویا خودروسازان سود خود را از بازار حاشیه ای برخی خودروها می برند و نیازی به فروش های ویژه برای این مدلها ندارند.

این در شرایطی است که طی روزهای گذشته، سایپا قیمت برخی از محصولات خود را افزایش داده و ایران خودرو هم پیشتر با حذف برخی آپشن ها، عملا قیمت را بالا برده بود. حال در جدیدترین مصوبه و ابلاغیه گروه خودروسازی سایپا به نمایندگی های فروش، قیمت تیبا مدل SX با افزایش 756 هزار تومانی به 24 میلیون و 856 هزار تومان رسیده است؛ همچنین قیمت سایپا 151 مدل SE با رشد 616 هزار تومانی، معادل 18 میلیون و 696 هزار تومان تعیین شده است.

همچنین در قیمت گذاری جدید محصولات سایپا، قیمت برلیانس H230 دنده ای با افزایش 850 هزار تومانی معادل 38 میلیون و 950 هزار تومان و نوع دنده اتوماتیک این خودرو معادل 44 میلیون و 400 هزار تومان تعیین شده است. این هفته قیمت پراید 131 معادل 100 هزار تومان، پژو 405 معادل 200 هزار تومان، پژو پارس سال 300 هزار تومان، سمند EF7 معادل 200 هزار تومان، پژو 206 تیپ 5 معادل 700 هزار تومان، پژو 206 تیپ 2 معادل 700 هزار تومان، پژو 206 V8 معادل 800 هزار تومان، دنا 800 هزار تومان و پارس تندر 300 هزار تومان افزایش یافت.

قیمت انواع مدل های خودرو در بازار
قیمت خودرو

جدول افزایش قیمت خودرو

قیمت خودرو بازهم افزایش یافت + جدول

قیمت خودرو بازهم افزایش یافت + جدول
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف