نمناک اخباراقتصاد قیمت خودرو پس از لغو تحریم ها
قیمت خودرو ، لغو تحریم
بر اساس توافق صورت گرفته سی ام دی ماه 92 روز لغو تحریم های صنعت خودرو علیه ایران است. بایستی منتظر واکنش بازار به لغو تحریم ها بر بازار خودرو بود.
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1392

طبق توافق صورت گرفته روز سی ام دی ماه زمانی است که تحریم های ایران در صنعت خودرو لغو می شود.

با رفع تحریم صنعت خودرو روند فعالیت خودروسازان به ویژه در حوزه واردات قطعات و مواد اولیه تسهیل خواهد شد.
در این میان موضوع قیمت خودروهای تولید داخل همچنان از موارد مورد بحث میان کارشناسان، خودروسازان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
یک کارشناس صنعت خودرو درباره تاثیرات لغو تحریم بر هزینه های تولید خودرو در کشور و احتمال کاهش قیمت ها می گوید:نباید انتظار داشت با لغو تحریم صنعت خودرو قیمت خودروهای تولیدی نیز کاهش یابد.
شهرام آزادی - عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی - با بیان این که با وجود لغو تحریم صنعت خودرو، تحریم نقل و انتقال ارز همچنان برقرار است، خاطرنشان می کند:لغو تحریم برخی هزینه های تولید خودرو را در کشور کاهش می دهد اما دیگر هزینه های تولید خودرو در کشور همچنان بالاست.
به گفته وی کاهش قیمت خودرو نیازمند بهبود شرایط و کاهش نرخ ارز و مواد اولیه است که البته هنوز دورنمای روشنی از آنها وجود ندارد.
این کارشناس صنعت خودرو تصریح می کند:می توان انتظار داشت که پس از بهبود تمام شرایط و با کاهش هزینه های تولید خودرو در کشور قیمت این محصول نیز کاهش یابد اما هم اکنون این امکان وجود ندارد.

قیمت خودرو ، تاثیر لغو تحریم بر قیمت خودرو

قیمت خودرو پس از لغو تحریم ها
:
امتیاز : 1 تعداد رای : 129
برگرفته از بولتن - /م
این مطلب مفید بود ؟ 25 104
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف