قیمت خودرو

پشت پرده قیمت های نجومی خودرو در سایت ها

تاریخ انتشار : 23 شهریور 1397کد مطلب : 71572زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو تهران در خصوص قیمت های نجومی خودرو در بعضی از سایت ها به مردم هشدار داد.

قیمت های نجومی در برخی از سایت ها توسط چه کسانی ارائه می شود؟

باشگاه خبرنگاران:  سعید موتمنی رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران ضمن هشدار به مردم درباره قیمت های نجومی خودرو در برخی از سایت ها اظهار کرد:فراگیر شدن سایت های خرید و فروش اینترنتی و همچنین شبکه های اجتماعی بستری برای سوءاستفاده و جولان دلالان بازار خودرو ایجاد کرده است. 

وی با اشاره به اینکه هر کسی می تواند بدون هزینه و با صرف چند دقیقه وقت، آگهی مدنظر خود را در سایت های خرید و فروش اینترنتی منتشر کند، خاطرنشان کرد:در همین مورد پدیده جدیدی که در بازار خودرو با آن مواجه هستیم درج قیمت های نجومی و غیرواقعی و پرت برای خودرو از سوی دلالان در سایت های خرید و فروش اینترنتی است. 

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد:به عنوان مثال موجی که درباره پراید 45 و 50 میلیون تومانی در جامعه به راه افتاد مربوط به همین دسته از اقدامات بود در حالی که در بازار واقعی خودرو به هیچ وجه شاهد اینگونه قیمت هایی نبودیم. 

وی افزود:متاسفانه فراگیر شدن شبکه های اجتماعی نیز به این فضا دامن زده است به گونه ای که قیمت های پرت و غیرواقعی درج شده در سایت های خرید و فروش اینترنتی در شبکه های اجتماعی به ویژه کانال های تلگرامی منتشر و دست به دست می شود و می گویند فلان خودرو به فلان قیمت رسید در حالیکه در بازار واقعی خودرو چنین اتفاقی نیفتاده است. 

موتمنی با بیان اینکه مصرف کنندگان باید دقت کرده و فریب این افراد را نخورند، تصریح کرد:ما بارها اعلام کرده ایم که مسوولان باید تدابیری برای فعالیت سایت های خرید و فروش اینترنتی بیندیشند و مانع از اعلام قیمت های نجومی و غیرواقعی برای خودرو و دیگر کالاها شوند زیرا اینگونه اقدامات باعث به هم ریختن بازارها می شود. در این زمینه مردم قیمت های واقعی بازار خودرو را از رسانه های رسمی همچون خبرگزاری ها و صداوسیما دنبال کنند. 

پیش از این در گزارشی عنوان شد در حالیکه دلالان و واسطه های بازار خودرو، قیمت های نجومی و تخیلی برای خودروهای داخلی عنوان می کنند خبری از سازمان های نظارتی و برخورد با گران فروشان نیست.

انتهای پیام/م

هشدار درباره قیمت های نجومی و فضایی خودرو در برخی از سایت ها

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب :
وبگردی