نمناک اخباراقتصاد قیمت دلار 480 تومان در شش روز سقوط کرد
نرخ دلار در سه شنبه هفته گذشته 3800 تومان بود که امروز 3300 تومان شد. بازار ارز تحت تاثیر سریع اخبار مثبت و منفی سیاسی به خصوص مذاکرات هسته ای است.
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1391

'کاهش 13 درصدی قیمت ها طی شش روز قیمت دلار را در بازار آزاد به پایین ترین سطح طی یک ماه و نیم گذشته کشانده است. افتی که بسیاری از دلالان کوچک و سرمایه گذاران غیر حرفه ای این بازار پر تلاطم را تا مرز پاک باختگی کشانده است.

بازار ارز طی یکی دو سال اخیر به شدت سیاسی شده به حدی که واکنش سریع بازار به اخبار مثبت و منفی سیاسی به خصوص مذاکرات هسته ای گویای همین نکته بوده و هست و بی شک افت شدید قیمت ارز که هفته سیاهی را برای دلالان خرده پای ارز رقم زده را نمی توانیم بی تاثیر از اخبار مذاکرات قزاقستان بدانیم. مذاکراتی که در پی آن دو طرف از نتایج نشست ابراز رضایت کردند.

مورد بعدی از شایعه کاری می توان نام برد. شایعه ای که با اظهارات رسمی وزیر امور خارجه علی صالحی قوت گرفت و شایعه این بود:" ایران از تحریم سوئیفت خارج می شود"، موضوعی که خبرگزاری فارس نیز به ان دامن زد و در خبر خود از بازار ارز در ساعت یک بعد از ظهر به آن پرداخت. در نهایت با توجه به این خبرها در پایان معاملات قیمت دلار بر روی 3300 تومان متوقف شد.

البته بحث دیگری که می تواند بر کاهش قیمت ارز در بازار تاثیر گذاشته باشد، کسری بودجه ریالی دولت است که باعث افزایش عرضه ارز در بازار شده است.'

قیمت دلار 480 تومان در شش روز سقوط کرد

قیمت دلار 480 تومان در شش روز سقوط کرد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از eghtesadonline.com
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف