نمناک اخباراقتصاد پیش بینی قیمت سکه و ارز بعد از اجرای برجام
کاهش قیمت سکه ، ارزان شدن طلا
مراحل نهایی اجرای برجام در حال انجام می باشد و رئیس اتحادیه طلا و جواهر پیش بینی خود را از قیمت سکه و ارز پس از اجرای برجام را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 27 مهر 1394

قیمت سکه و ارز بعد از برجام

محمد کشتی آرای،رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند و پیش بینی وضعیت قیمت ها در بازار سکه و طلا با توجه به توافقات اجرای برجام، گفت:بسیاری از مسائل سیاسی و اقتصادی بر روی قیمت طلا تاثیر می گذارد اما توافق هسته ای ایران تاثیری بر قیمت جهانی طلا ندارد و موضوعی داخلی است و بر روی قیمت ارز در بازار داخل تاثیر می گذارد.

کاهش قیمت سکه و ارز

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزود:یکی از عوامل تشکیل دهنده قیمت سکه و طلا هم ارز است و هرگونه اتفاقی که بر روی قیمت ارز تاثیر بگذارد، بر روی قیمت سکه هم تاثیر گذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در روزهای گذشته شاهد کاهش قیمت ارز به دلیل اخبار اجرای برجام بوده ایم، تصریح کرد:اجرای چنین برنامه ای به این معنا است که اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت. به عبارت دیگر، با رفع تحریم ها، ارزش پول ملی افزایش و قیمت ارز تقلیل می یابد.

کشتی آرای در پاسخ به این سئوال که آیا مردم منتظر کاهش بیشتر قیمت ها در روزهای آتی باشند یا خیر؟ گفت:قیمت ها در روزهای اخیر کاهش یافته است، به نظر نمی رسد که نرخ ها بیش از این کاهش یابد، زیرا هر چیزی کف قیمتی دارد و در حال حاضر قیمت سکه و طلا به کف رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه در روزهای اخیر قیمت ارز به دلیل اینکه برجام وارد فاز اجرایی شده، کاهش یافته است، تصریح کرد:نرخ سکه (تمام بهار) هم به تبعیت از آن در روزهای اخیر 12 هزار تومان کاهش یافته و قیمت سکه ها در حال حاضر واقعی است.

وی درباره وضعیت بازار سکه گفت:این روزها به دلیل ایام محرم و سوگواری، داد و ستدها در این بازار به شدن کاهش یافته و به حداقل رسیده است. قیمت طلا در بازار جهانی هم تحت تاثیر شاخص های اقتصادی آمریکا قرار می گیرد و با منفی شدن شاخص های آن، نرخ تغییر می کند.

کشتی آرای با اشاره به اینکه همواره در روزهای پنج شنبه و جمعه آمارهای اقتصادی آمریکا از جمله بیکاری، شاخص های مصرفی و کشاورزی و غیره منتشر می شود و در همان روزها هم تاثیرات خود را بر روی قیمت جهانی طلا نشان می دهد، تصریح کرد:طی دو هفته اخیر شاهد افزایش جهانی قیمت طلا بوده ایم، به طوریکه نرخ طلا در هفته گذشته حدود 20 دلار افزایش یافت و این افزایش به خاطر افزایش تقاضای جهانی و همچنین وضعیت نرخ دلار آمریکا بود.

وی ادامه داد:پیش بینی می شود که وضعیت قیمت طلا در بازارهای جهانی طی روزهای آینده به همین نحو باشد و تا پنج شنبه با نوسان خاصی مواجه نشود و نوسانات بسیار جزئی باشد و نرخ های جدید در پایان هفته و در روزهای پنج شنبه و جمعه مشخص خواهد شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت :در 10 روز گذشته قیمت سکه از 935 هزار تومان به 957 هزار تومان افزایش یافت اما پس از نهایی شدن برجام و توافق حدود 12 هزار تومان کاهش یافت و به محدوده 945 هزار تومان رسید و این کاهش قیمت سکه به دلیل کاهش نرخ ارز بوده است.

قیمت سکه و ارز ، قیمت سکه و ارز پس از برجام کاهش نمی یابد

پیش بینی قیمت سکه و ارز بعد از اجرای برجام
:
امتیاز : 2.2 تعداد رای : 25
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 11 14
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف