نمناک اخباراقتصاد قیمت نفت خام سقوط کرد + جزئیات
قیمت نفت خام ، قیمت نفت در جهان
با رشد نگرانی ها از تضعیف تقاضای جهانی نفت در شرایطی که تولیدِ تولیدکنندگان بزرگ، اوج گرفته است، قیمت نفت حدود 3 درصد سقوط کرد.
تاریخ انتشار : 11 آبان 1397

سقوط 3 درصدی قیمت نفت خام در بازار جهانی

مهر: در پایان معاملات روز پنج شنبه، با رشد نگرانی ها از تضعیف تقاضای جهانی نفت در شرایطی که تولیدِ تولیدکنندگان بزرگ، اوج گرفته است، قیمت نفت حدود 3 درصد سقوط کرد و قیمت نفت آمریکا به سطحی افت کرد که از ماه آوریل تا کنون دیده نشده بود. 

رکورد زدن تولید نفت خام ایالات متحده و روسیه، به همراه رشد بزرگ تولید گروه اوپک، قیمت های نفت را به شدت تحت فشار قرار داده است. همچنین با احتمال کند شدن رشد اقتصاد جهان به علت جنگ تجاری چین با آمریکا و آسیب های آن که شروع به تاثیرگذاری بر اقتصادهای در حال ظهور کرده است، ممکن است تقاضا برای نفت کاهش یافته و قیمت ها بیشتر افت کنند. 

قیمت نفت آمریکا، حالا 17 درصد از رکورد اوایل اکتبر خود پایین تر است. تحلیل گران می گویند انتظار دارند در روزهای آتی بیشتر سقوط کند، چراکه نفت نتوانست از افت ارزش دلار در روز پنج شنبه استفاده کند و رشد کند و حتی از بازگشت از سقوطِ بازارهای سهام هم انرژی نگرفت. 

قیمت هر بشکه نفت خام برنت 2.15 دلار یا 2.9 درصد سقوط کرد و در 72.89 دلار بسته شد. 

قیمت هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی هم 1.62 دلار یا 2.5 درصد سقوط کرد و به 63.69 دلار رسید، که پایین ترین قیمت آن از 9 آوریل تا کنون است. 

سقوط قیمت نفت در روز پنج شنبه پس از آن سرعت گرفت که قیمت نفت آمریکا از 65 دلار، که کف قیمت خرید در کل بهار و تابستان بود، هم پایین تر آمد. در معاملات امروز بیش از 750 میلیون قرارداد پیش خرید نفت مبادله شد که این خیلی بالاتر از میانگین 200 روزه بازارها، با 576 میلیون معامله در روز، است. 

اما با پایان ماه اکتبر هر دو قرارداد نفتی بدترین عملکرد ماهیانه خود از جولای 2016 تا کنون را ثبت کردند؛ قیمت نفت برنت در ماه اکتبر 8.8 درصد و قیمت نفت آمریکا 11 درصد سقوط کرد. 

چهارشنبه شب، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد که تولید نفت خام این کشور در ماه آگوست به رکورد 11.35 میلیون بشکه در روز رسیده است و انتظار می رود به رشد خود هم ادامه دهد. 

تولید نفت خام روسیه هم به رکورد 11.41 میلیون بشکه در روز رسیده است در حالی که بررسی های رویترز نشان می دهد اعضای اوپک تولید روزانه خود را نسبت به سطح 2016 افزایش داده اند.

انتهای پیام/م

سقوط قیمت نفت خام در بازارهای جهانی

قیمت نفت خام سقوط کرد + جزئیات
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف