نمناک اخباراقتصاد پیش بینی قیمت ورق و آهن بعد از دلار 4200 تومانی
قیمت ورق و آهن ، بازار آهن
رئیس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو در خصوص آخرین وضعیت قیمت ورق و آهن بعد از تک نرخی شدن دلار با قیمت 4200 تومان توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1397

 

 

آخرین وضعیت قیمت ورق و آهن

رئیس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو گفت:تعیین دلار تک نرخی با قیمت 4200 تومان به واسطه افزایش 10 درصدی محصولات ورق در بازار بورس تأثیری بر قیمت محصولات ورق نداشته و کاهش قابل توجه قیمت ها در روزهای آینده پیش بینی نمی شود.
 
محمد پور رجبیان اظهار کرد:قبل از آنکه دولت نرخ 4200 تومان را برای دلار تک نرخی اعلام کند، بازار بورس در هفته گذشته قیمت ورق و محصولات فلزی که در بورس عرضه می شوند را 10 درصد افزایش داد که این افزایش قیمت در محصولی همچون آهن بسیار قابل توجه است.
 
وی افزود:با وجود آنکه نرخ دلار از سوی دولت 4200 تومان اعلام شده تا جلسه آینده بورس برای تعیین قیمت جدید، نرخ های گذشته پابرجا خواهد بود و با این شرایط می توان مدعی شد که تک نرخی شدن ارز نرخ ورق و آهن را کاهش نداده است.
 
رئیس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو بیان کرد:در حال حاضر عموم مردم دسترسی به دلار 4200 تومان ندارند و این موضوع نیز عاملی شده تا در مقطع فعلی تک نرخی شدن ارز تأثیری بر بازار ورق و آهن نداشته باشد.
 
او در پاسخ به این سؤال که چه زمانی بورس کاهش قیمت ها را لحاظ خواهد کرد، گفت:احتمال داده می شود در هفته آینده بورس در این زمینه جلسه ای ترتیب دهد اما با توجه به آنکه رشد 10 درصدی در این بازار بسیار قابل توجهی است بعید است تا بورس قیمت خاصی را لحاظ کند و کاهش قیمت در محدوده 50 تومان پیش بینی می شود.
 
رجبیان معتقد است در پی نوسانات اخیر ارزی بازار ورق و آهن دچار شوک شده و خرید و فروشی در این بازار صورت نمی گیرد.
 
با این تفاسیر به نظر می رسد تا زمانی که اقتصاد کشور با دلار 4200 تومانی یا به عبارت بهتر دلار تک نرخی خو نگیرد، محصولات از افزایش قیمت گذشته خود کوتاه نخواهند آمد و از سوی دیگر نیاز است بازار ارز نرخ 4200 تومان را برای دلار بپذیرد تا فعلان اقتصادی بتوانند برای کسب وکارهای خود به دلار 4200 تومانی دسترسی داشته باشند.

پیش بینی قیمت ورق و آهن بعد از دلار 4200 تومانی

پیش بینی قیمت ورق و آهن بعد از دلار 4200 تومانی
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف