قیمت مرغ

قیمت گوشت و مرغ بالا رفت + جدول قیمت

تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395کد مطلب : 35652زمان مطالعه : 2 دقیقه
قیمت مرغ و گوشت قرمز روبه افزایش است ، این نکته را جدول اراده شده از آخرین بررسی ها از بازار مواد پروتئینی نشان دهنده افزایش قیمت گوشت قرمز و همچنین عرضه گوشت مرغ ثابت می کند.

قیمت مرغ به مرز 8000 تومان می رسد

آخرین بررسی ها از بازار مواد پروتئینی نشان دهنده افزایش قیمت گوشت قرمز و همچنین عرضه گوشت مرغ در مرز کیلویی 8000 تومان است.

بازار گوشت و مرغ در روزها و هفته اخیر دستخوش تحولات نسبتا زیادی شده است. بعد از نوسانات و به ویژه روند افزایشی نرخ گوشت مرغ در حدود یک ماه اخیر، نوبت به گوشت قرمز رسیده است که با افزایش قیمت مواجه شود و حتی به گفته رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی شوک تدریجی به بازار گوشت قرمز وارد شده و طی یک ماه و نیم گذشته شاهد افزایش 4000 تومانی قیمت گوشت قرمز بوده ایم.

بررسی ها از بازار گوشت و مرغ و محصولات پروتئینی نشان می دهد که انواع گوشت قرمز با با سیر صعودی قیمت همراه شده است. در میان انواع گوشت قرمز به طور متوسط هر کیلوگرم گوشت گوساله راسته 38 هزار تومان، گوشت گوساله ران کیلویی 36 هزار تومان، گوشت گوساله فیله کیلویی 48 هزار تومان، گوشت گوسفندی ماهیچه کیلویی 41 هزار تومان و گوشت استیکی کیلویی 46 هزار و 500 تومان قیمت در بازار قیمت دارد.

یکی از مهمترین عواملی که برای این افزایش قیمت عنوان می شود صادرات و خارج شدن بی رویه دام زنده به صورت مجاز و غیر مجاز به کشورهای عراق، امارت، قطر و کویت است و حتی برخی فعالان این صنعت هشدار داده اند که اگر این روند ادامه دار باشد روند افزایشی قیمت گوشت قرمز نیز در روزها و هفته های آینده تشدید می شود.

اما گوشت مرغ پس افزایش قیمتی که از حدود یک ماه پیش آغاز کرد، همچنان در مرز کیلویی 8000 تومان و حتی بالاتر به دست مصرف کنندگان می رسد؛ این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده که قیمت منطقی گوشت مرغ در بازار نباید از کیلویی 7300 تومان بیشتر باشد و اگر بیش از این قیمت عرضه شود گران فروشی است که با توجه به این صحبت ها گران فروشی آشکار گوشت مرغ همچنان ادامه دارد و تا کنون برخورد جدی توسط دستگاه های نظارتی مربوطه با آن صورت نگرفته است.

به غیر از گوشت قرمز و گوشت مرغ، گوشت بوقلمون به عنوان یکی از گوشت های پر مصرف از ثبات نسبی قیمت برخوردار بوده است؛ به طوری که هر کیلوگرم گوشت بوقلمون 13 هزار تومان و فیله بوقلمون نیز 23 هزار تومان عرضه می شود.

قیمت گوشت و مرغ

جدول قیمت گوشت و مرغ

قیمت گوشت و مرغ بالا رفت + جدول قیمت

1.98
این مطلب مفید بود ؟35
برگرفته از ایسنا /ن
وبگردی