نمناک ورزشفوتبال اولین گل قیچی برگردون تاریخ فوتبال + عکس
قیچی برگردون ، قیچی برگردون داسیلوا
داسیلوا که به الماس سیاه معروف است ضربه ی قیچی برگردان را در فوتبال ابداع کرد و اولین گل تاریخ فوتبال را با قیچی برگردان به ثمر رساند.

قیچی برگردون داسیلوا

داسیلوا مهاجم افسانه ای برزیل که به الماس سیاه شهرت داشت، در جام جهانی 1934، با ابداع ضربه قیچی برگردان یا دوچرخه ای، اقدام به گلزنی کرد و اینگونه نام خودش را در تاریخ ورزش فوتبال جاودانه کرد.

قیچی برگردون

اولین قیچی برگردان تاریخ فوتبال

به معرفی "الماس سیاه" فوتبال برزیل که شاید برای بسیاری ناشناخته باشد پرداخته ایم:

مبدع حرکت قیچی برگردان در فوتبال حرفه ای

لئونیداس داسیلوا نخستین مهاجم افسانه ای تیم ملی برزیل که به "الماس سیاه" ملقب بود بعد از آرتور فریدنریک (که نتوانست خود را به بقیه نشان دهد) ستاره فوتبال برزیل شناخته می شود.

داسیلوا در سال 1913 در ریودوژانیرو به دنیا آمد. علت اصلی شهرت داسیلوا، ابداع ضربه برگردان (قیچی:bicycle kick) یا به قول برزیلی ها "چیودنا" از سوی وی است. داسیلوا نخستین کسی بود که در فوتبال با ضربه برگردان یا همان قیچی عقب، دروازه حریفان را می گشود. انجام این حرکت از سوی لئونیداس جوان در جام های جهانی 1934 و 1938، محبوبیتی چشمگیر را برای وی در همان ایام پدید آورد.

اولین گل قیچی برگردون تاریخ فوتبال + عکس

اولین گل قیچی برگردون تاریخ فوتبال + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از برنا - طرفداری /ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف