دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیتناسب اندام لاغری بدون رژیم و گرسنگی ! (2)
لاغری بدون رژیم ، سریعترین راه لاغری شکم
در ادامه سری اول لاغری بدون رژیم و گرسنگی ، راهکارهایی ساده برای کاهش وزن و تناسب اندام سریع بدن را بدون نیاز به برنامه های غذایی و ورزشی سخت در 6 مرحله ی دوم برایتان شرح می دهیم.
بازدید : 7,499 نفر

بهترین راه برای لاغری بدون رژیم و گرسنگی سریع

در مطلب شماره 1 لاغری بدون رژیم و گرسنگی به 6 قدم و راهکار اصولی برای لاغری سریع و کاهش وزن اشاره کردیم که خلاصه ی آن شامل نکات زیر بود:

* فکر کردن در مورد رژیم گرفتن را کنار گذاشته و در مورد وزن خود نگران نباشید.

* در مورد میزان وزنی که می خواهید کم کنید و علت آن، فکر کنید.

* صادقانه به خود و عادات غذایی خود نگاه کنید.

سری دوم لاغری بدون رژیم و گرسنگی راحت 

قدم هفتم- یخچال خود را با مواد غذایی سالم پُر کنید.

معمولا ما همان چیزهایی را می خوریم که در یخچال مان وجود دارد. پس یخچال خود را از مواد غذایی بی خاصیت و تنقلات مضر خالی کرده و آن را با مواد غذایی مفید پُر کنید (ذکر شده در قدم هشتم مقاله قبل).

خیلی از افراد چاق، دلیل پُر بودن یخچال از مواد مضر و انواع بستنی را نیاز فرزندشان می دانند، در صورتی که کودکان مان هم باید تغذیه سالم را از کودکی یاد بگیرند.

قدم نهم- ترفند زدن را بیاموزید.

آیا از میوه و سبزیجات متنفرید؟ اگر این گونه است باید عادات خود را تغییر دهید و روزانه حداقل 5 بار از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید، البته هرچه بیشتر، بهتر.

می توانید به ترفندهایی نیز متوسل شوید؛ مثلا می توانید:

1- با سبزیجات، سوپ خانگی تهیه کنید. با مقداری گوشت و میزان زیادی سبزیجات و کمی ادویه می توانید سوپی تهیه کنید تا طعم سبزیجات را مستقیما متوجه نشوید.

2- آب پرتقال تازه تهیه کرده و بنوشید. بسیاری از افراد ممکن است نتوانند 3 عدد پرتقال در روز بخورند، ولی به راحتی آب آن را می نوشند. البته باید بدانید مصرف زیاد آبمیوه باعث دریافت بیش از حد انرژی خواهد شد.

3- پوره ی میوه تهیه کنید. میوه را در مخلوط کن ریخته و خوب آن را له کنید. می توانید کمی شیر نیز به آن اضافه کنید (مثل شیر موز).

لاغری بدون رژیم

برای لاغری بدون رژیم و برنامه ورزشی سخت چه بخوریم؟

قدم دهم- چربی ها را جدا کنید.

سعی کنید تمام چربی های گوشت و پوست مرغ را جدا کنید. رعایت همین نکته، از مصرف هزاران کالری اضافی در روز جلوگیری می کند.

قدم یازدهم- یاد بگیرید چگونه میان وعده های سالم بخورید.

خیلی از افراد چاق فکر می کنند برای لاغر شدن، باید تعداد وعده های غذایی خود را کم کنند. لذا با افتخار می گویند:فقط سه وعده اصلی غذایی دارند و اصلا در طی روز، هیچ چیزی نمی خورند.

باید بدانید خوردن میان وعده های سالم نه تنها باعث افزایش وزن نمی شود، بلکه از اشتهای کاذب نیز جلوگیری خواهد نمود. میوه، سبزیجات، غلات، خشکبار ، میوه های خشک و ماست کم چرب بهترین انتخاب ها برای یک میان وعده سالم هستند.

قدم دوازدهم - در انتخاب رستورانی که برای غذا خوردن به آنجا می روید، دقت کنید.

یکی از علل چاقی در جامعه امروزی، غذا خوردن مکرر در بیرون از منزل است. بنابراین دقت کنید:

* به رستوران های فست فود ، جز در موارد خاص، وارد نشوید.

* یک دفعه تصمیم نگیرید بیرون غذا بخورید.

* رفتن به رستوران را به دو هفته یک بار محدود کنید و غذاهای سالمی را در آنجا بخورید.

لاغری بدون رژیم

سریعترین راه لاغری شکم بدون رژیم و گرسنگی

قدم سیزدهم- گرسنه نمانید.

خیلی از افراد چاق به دلیل مشغله فراوان کاری، وعده های غذایی خود را فراموش می کنند و تصور می کنند که این موضوع باعث لاغری آنان خواهد شد. در صورتی که خوردن منظم وعده های غذایی به ویژه خوردن صبحانه ، در تنظیم اشتها و نیز سوخت و ساز طبیعی بدن بسیار کمک می کند. لذا غذا خوردن را فراموش نکنید و سعی کنید گرسنه نمانید.

برای کسانی که شیوه غذا خوردن سالم را در پیش گرفته اند، گرسنگی یک خطای غیر قابل جبران است . در حقیقت، گرسنه ماندن بدترین کاری است که می توانند انجام دهند.

پس سعی نمایید با تقسیم وعده های غذایی در طی روز، هرگز گرسنه نمانید.

قدم چهاردهم- فعال تر شوید.

به طور متوسط، روزانه 30 دقیقه را برای ورزش کردن در نظر بگیرید و کم کم آن را به 60 دقیقه در روز برسانید.

در ابتدا ممکن است از این کار متنفر باشید، ولی کم کم علاقه ی به ورزش در شما ایجاد می شود.

به علاوه ، بر خلاف تصور عامه، ورزش باعث ایجاد انرژی مثبت در شما می شود و ارزش دارد که جایگاهی را برای آن، در برنامه روزانه خود در نظر بگیرید.

برای آن که سالم بمانید و وزن خود را ثابت نگاه دارید، نیاز به 30 دقیقه ورزش یا پیاده روی دارید، اما برای کاهش وزن نیازمند 60 دقیقه پیاده روی منظم در روز هستید.

قدم پانزدهم- این برنامه غذایی را برای سه ماه دنبال کنید.

شما یک روزه چاق نشده اید، لذا یک روزه نیز لاغر نخواهید داشت. برای مدت سه ماه این قدم ها را بردارید. در انتهای سه ماه انتظار می رود که به طور متوسط 8 تا 15 کیلو از وزن اضافی شما کم شده باشد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که مانند هر چیز دیگری، میزان کاهش وزن شما با دیگر افراد متفاوت است، لذا خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

حتی اگر وزن شما به اندازه مورد انتظار کم نشود، بهترین چیزی را که در اتمام این سه ماه به دست خواهید آورید، این است که عادات غذایی شما به طور چشمگیری تصحیح می شود.

این بدان معنی است که بهترین شانس را برای کنترل و کاهش وزن تان دارید و مشکل اضافه وزن شما تحت کنترل شماست.

لاغری بدون رژیم ، لاغری بدون رژیم و گرسنگی !(2)

برگرفته از رژیم درمانی نوین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 27 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف