نمناک بهداشت و سلامتتغذیه چرا زنان ژاپنی لاغرند؟
راز لاغر ماندن زنان ژاپنی چیست؟ سبک زندگی، تغذیه، ژنتیک؟ در این مقاله راز لاغر ماندن زنان ژاپنی را خواهید خواند.
بازدید : 34,782 نفر

رپورتاژ آگهی : گفته می شود که زنان ژاپنی، جزو زیباترین زنان دنیا هستند. آن ها همیشه از سن واقعی شان جوان تر به نظر می رسد؛ در سی سالگی مانند 18 ساله ها و در 40 سالگی مانند 25 ساله ها هستند. به علاوه عمر طولانی ای هم دارند. در این مقاله از نمناک به نقل از بنیتا خواهید خواند که چرا زنان ژاپنی لاغر و زیبا هستند و بیشتر از بقیه عمر می کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

داشتن رژیم غذایی غنی و متعادل

1603_spool_03.jpg

آیا ژاپنی ها فقط سوشی می خورند؟ خیر. برخلاف تصور عام، رژیم غذایی ژاپنی ها کاملا متنوع است. آن ها ماهی، جلبک، سبزیجات، سویا، برنج، میوه و چای سبز را به غذاهای دیگر ترجیح می دهند. رژیم غذایی ژاپنی ها متنوع و متعادل است و آن ها از غذاهای پرکالری و بی فایده دوری می کنند. تازگی و فصلی بودن  مواد غذایی برای ژاپنی ها اهمیت زیادی دارد و معمولا مواد خوراکی را به صورت تازه و رسیده مصرف می کنند. ماهی های فصلی را ترجیح می دهند و آب و هوا فاکتور مهمی در تغذیه ی آن هاست. در زمستان ژاپنی ها اغلب گوشت، ماهی، نوشیدنی ها و سوپ های داغ مصرف می کنند در حالی که در هوای گرم تابستان سوپ های سرد، غذاهای دریایی، رامن سرد و سالاد را ترجیح می دهند.

روش های پخت

084422ee93255fbd401daac8a1986733.jpg

ژاپنی ها غذای خود را به صورت بخارپز، کبابی و سرخ کردن در ماهی تابه های مخصوص با روغن های ارگانیک مصرف می کنند. در آشپزی ژاپنی سبزیجات خرد می شوند تا بهتر و سریع تر پخته شوند. از مزایای این روش پخت این است که خوراکی ها ارزش غذایی خود را از دست نمی دهند. آب سبزیجات پخته شده غذای پرطرفداری در ژاپن است. زنان ژاپنی در استفاده از ادویه بسیار محتاط عمل می کنند. آن ها سعی می کنند غذا را سبک طبخ کنند تا برای کبد، معده و کلیه ضرر نداشته باشد. آشپزی ژاپنی به حفظ رنگ و طعم طبیعی غذا وابسته است.

فرهنگ غذا خوردن

Ichi ju san sai.jpg

غذا خوردن، خود به تنهایی یک مراسم مهم به شمار می آید. آن ها به آهستگی غذا می خورند و لقمه های کوچک برمی دارند. ظروف غذا و پیش غذا کوچک انتخاب می شوند. آن ها تمایل دارند طعم و ظاهر طبیعی غذاها حفظ شود بنابراین کمتر آن ها را تزئین می کنند. هر غذایی جا و ظرف مخصوص خود را دارد و ظروف هیچ گاه آن قدر پر نمی شوند که غذا لبریز شود.

برنج به جای نان

برنج یکی از مهم ترین بخش های هر وعده ی غذایی در ژاپن است و اغلب بدون نمک، کره و یا روغن طبخ می شود. عدم حضور این مواد در برنج باعث می شود تناسب اندام ژاپنی ها حفظ شود.

صبحانه، مهم ترین وعده ی غذایی

The Orsa _ Winston Japanese Breakfast available a la carte for 25._.jpg

صبحانه مهم ترین وعده ی غذایی در ژاپن است. این وعده شامل غذاهای مختلفی از جمله ماهی، برنج، املت، سوپ میسو، سویا، سبزیجات، جلبک و چای است.

دسر بدون شیرینی

f7ba2a8b139bd2853c01cf521cf77666.jpg

ژاپنی ها همیشه دسر نمی خورند و مقدار دسر همیشه کم است. دید ژاپنی ها نسبت به شیرینی، دید متفاوتی است. شیرینی های ژاپنی، کیک و خامه نیست. آن ها یک نوع بستنی دارند که از برنج تهیه می شود. نام این بستنی «موچی» است. دسرهای ژاپنی مقدار بسیار کمی چربی و قند دارند و ممکن است برای کسانی که به طعم دسرهای غربی عادت دارند چندان خوشایند نباشند.

منبع:بنیتا / م.ن

چرا زنان ژاپنی لاغرند؟

چرا زنان ژاپنی لاغرند؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 237
این مطلب مفید بود ؟ 217 20
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .