کورش منصوری سلطان معروف تیونیگ ایرانی این بار به سراغ لامبورگینی هوراکان رفته تا با تغییر عملکرد این خودرو آن را ارتقا بخشد.

تیون لامبورگینی هوراکان توسط یک ایرانی

 
طراحی خودروی منحصر به فرد لامبورگینی هوراکان را کوروش منصوری ، تیونر خوش آوازه ایرانی/آلمانی صنعت خودرو به عنوان آخرین پروژه کاری خود معرفی کرد.
پروژه ای که همراه با ظاهر منحصر بفرد و قسمت های آیرودینامیکی اصلاح شده، قدرت و سرعت بیشتری را هم نسبت به قبل تجربه کرده است.
 
لامبورگینی هوراکان
 
کورش منصوری برای طراحی لامبورگینی هوراکان که نماد گاو نر خشمگین است،پس زمینه مشکی چراغ های جلو و ورودی های بزرگتر هوا بر روی سپر با اسپویلرهای بزرگ تر فیبرکربنی و بالچه های هدایت کننده هوا برای قسمت جلو در نظر گرفته شده و در عقب خودرو هم باله بزرگ ثابت فیبرکربنی به همراه سپر دوباره طراحی شده با دیفیوزرهای بزرگ زیر آن اجرا شده که باعث افزایش بیش از پیش جذابیت و چهره خشن این گاو سرکش ایتالیایی شده است.
 
لامبورگینی هوراکان
 
تیونر ایرانی /آلمانی برای طرح کابین داخلی و تکمیل کار خود و ارتقای سطح اسپرت هوراکان بر روی داشبورد و صندلی ها از چرم مخصوص و بالشتک های برجسته تکیه گاهی و در ساختار آن ها از فیبرکربن و در مقابل راننده هم از یک فرمان اسپرت ارگونومیک و پدال های آلومینیمی استفاده کرده است.
 
منصوری همچنین پروژه کاری خود را در ظاهر خودرو محدود نکرده و با افزودن یک سیستم اگزوز و صدا خفه کن جدید اسپرت، توربوشارژر تکی با فشار بالاتر نسبت به توربو مورد استفاده در نسخه استاندارد، سیستم کنترل فشار سوخت جدید و دستکاری و بروزرسانی های اطلاعات ECU در رابطه با میزان مصرف سوخت باعث افزایش قدرت پیشرانه 10 سیلندر هوراکان در دور موتور 8200 دور بر دقیقه از 610 اسب بخار به 838 اسب بخار شده و گشتاور تولیدی موتور هم از 560 نیوتن متر در 6500 دور بر دقیقه به 780 نیوتن متر در 5300 دور بر دقیقه افزایش پیدا کرده که با انتقال آن به چرخ های 20 و 21 اینچی جلو و عقب موجب ثبت شتاب صفر تا صد 2.9 ثانیه ای و حداکثر سرعت 330 کیلومتر بر ساعتی شده است.
تصاویر لامبورگینی
 
شرکت منصوری در نمایشگاه اتومبیل ژنو در سال 2112 با ارائه لامبورگینی اونتادور، عنوان بهترین تیونر را کسب کرد.برخی از شرکت هایی که منصوری تاکنون با آنها مشارکت داشته، عبارتند از:استون مارتین، لامبورگینی، مرسدس بنز، فراری، آئودی، رنجرور، پورشه، مازراتی، رولز-رویس موتور کارز و بنتلی است.
 
کورش منصوری

شاهکار یک ایرانی در لامبورگینی هوراکان + تصاویر

4.765
این مطلب مفید بود ؟614
برگرفته از جام جم-/ف
نظرات
وبگردی