نمناک سرگرمیگوناگون کشف لاک پشت 110 ساله غول پیکر + تصاویر
اخیرا در یکی از برنامه های تلویزیونی کشور اکوادور از گونه منقرض شده یک نوع لاک پشت رونمایی شد.

کشف لاک پشت 110 ساله غول پیکر منقرض شده 

لاک پشت ها حیواناتی هستند که طبق اخرین برآورد حدودا 300 گونه دارند که از این 300 گونه تعداد چشمگیری انقراض یافته و تعداد چشمگیر دیگر در خطر انقراض هستند. همچنین این حیوانات یکی از قدیمی ترین حیوانات زنده بر روی کره زمین هستند تاکنون موفق به زنده ماندن شده اند.

اما اخیرا یکی از مجریان تلویزیونی در سفر خود زمانیکه در حال ضبط مستند از سفر خود بود، ناگهان با گونه ای بسیار نادر از لاک پشت ها روبرو شد که طبق اخرین شواهد گفته شده بود که این گونه از لاک پشت ها در سال 1906 منقرض شده اند!. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

لاک پشت نایاب

برنامه تلویزیونی که توسط مجری محبوب به نام " Forrest Galante " که سری مستندی از حیوانات می باشد، اخیرا در برنامه خود از لاک پشت شگفت انگیزی رونمایی کرد که توانست با بازدید و واکنش های متعددی روبرو شود.

همان گونه در تصاویر می بینید، این لاک پشت از گونه فرناندینا است که طبق اخرین شواهد از سال 1906 تاکنون شخصی موفق به دیدن این گونه از لاک پشت ها نشده بود که در طی برنامه ای تلویزیونی کشور اکوادور، لاک پشتی که انتظار می رود بیش از 110 سال سن دارد و این روزها در پارک ملی گالاپاگوس نگهداری می شود، رونمایی شد که برا تمام حامیان حیوانات اتفاقی بی نظیر و جالبی بود که با حواشی متعددی روبرو شد.

کشف لاک پشت 110 ساله

با این وجود کشف این لاک پشت توانست منجر به ایجاد خبرهایی بسیار عالی و جذاب برای افراد زیادی شود و طبق گفته تیم یاینده صحت و سلامت لاک پشت فوق تایید شده است، اما گفته شده است که دچار کمبود وزن می باشدو علت آن هم منطقه زندگی کردن این لاک پشت گفته شده است چرا که یک منطقه آتشفشانی می باشد.

همچنین این لاک پشت برای دریافت خدمات بیشتر و محافظت و نگهداری می بایست زیر نظر افراد متخصص قرار گیرد تا از این حیوان نادر و نایاب به بهترین وجه نگهداری به عمل آید و از انقراض امل آن خودداری شود.

کشف لاک پشت 110 ساله غول پیکر منقرض شده + تصاویر

کشف لاک پشت 110 ساله غول پیکر + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف