نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو لایه برداری پوست صورت با ماسک های جادویی
لایه برداری پوست ، تاثیر مواد خانگی و طبیعی
لایه برداری از پوست میتواند برای ترمیم و زیبایی پوست و رشد مجدد سلول های پوستی بسیار مفید باشد.اگر اینکار ها را به طور طبیعی و با مواد خانگی انجام دهید تاثیرات بیشتری دارد.

10 ماسک لایه بردار طبیعی برای پوست!

لایه برداری از پوست برای رشد مجدد سلول های پوستی و ترمیم پوست بسیار مفید است. اگر اینکار با مواد خانگی و طبیعی انجام شود تاثیر بیشتری دارد. در این مطلب طرز تهیه ماسک لایه بردار خانگی را به شما آموزش می دهیم.

به گزارش روزپلاس؛لایه برداری به تنفس دوباره پوست و زیبایی و شفافیت آن بسیار کمک می کند. راه ها و مواد بسیاری برای لایه برداری پوست وجود دارد که تاثیرات فراوانی بر زیبایی پوست دارند. اما در این میان استفاده از ماسک های خانگی به دلیل استفاده از مواد طبیعی بسیار برای پوست مفیدتر و مطمین تر است. هنگامی که ماسک را خودتان در منزل تهیه می کنید از سلامت و کیفیت مواد تشکیل دهنده آن مطمین هستید و بهتر میتوانید پوستتان را تغذیه کنید. در این مطلب طرز تهیه ماسک خانگی را به شما آموزش می دهیم.

ماسک خانگی
ماسک لایه بردار خانگی موز،شیر و جو دوسر

موز، شیر و جو دوسر

ترکیبات
1 عدد موزِ رسیده؛
1 قاشق غذاخوری شیر؛
2 قاشق غذاخوری جو دوسر.
 
موز را در ظرفی له و آن را با شیر ترکیب کنید. سپس جو دوسر را به آن اضافه و خمیری یک دست تهیه کنید. این مخلوط را به آرامی روی پوست صورت و گردن تان بمالید. حدود 3 تا 4 دقیقه پوست را با آن ماساژ بدهید تا سلول های مرده ی پوست از بین بروند. با آب گرم صورت خود را بشویید و پوستی تمیز و زیبا داشته باشید.
 
ماسک خانگی طبیعی
ماسک لایه بردار طبیعی شکر و آبلیمو

شکر و آبلیمو

ترکیبات
1 قاشق چای خوری آبلیمو؛
1 قاشق چای خوری شکر.
 
آبلیمو و شکر را مخلوط کنید و روی صورت تان بگذارید. با نوک انگشت آن را روی پوست خود بمالید و بعد از 2 تا 3 دقیقه صورت تان را بشویید. بعد از چند بار لایه برداری پوست صورت بااستفاده از این محصول، تفاوت شگفت انگیزی مشاهده خواهید کرد.
 
ماسک خانگی آبلیمو و عسل
ماسک لایه بردار طبیعی آبلیمو عسل

آبلیمو و عسل

ترکیبات
1 قاشق چای خوری آب لیمو؛
1 قاشق غذاخوری روغن زیتون؛
1٫5 قاشق غذاخوری شکر؛
2 قاشق غذاخوری عسل.
 
تمام موارد مذکور را در ظرفی با هم ترکیب کنید و آن را 2 دقیقه به شکل دایره ای روی پوست تان بمالید. به محض اینکه احساس تازگی و خنکی در پوست تان احساس کردید، مواد را از روی آن پاک کنید و پوست خود را بشویید.
 
ماسک لایه بردار خانگی
ماسک لایه بردار خانگی و طبیعی ماست و خیار

 ماسک کیوی

ترکیبات
1 عدد کیوی؛
2 قاشق چای خوری شکر؛
چند قطره روغن آفتابگردان.
 
کیوی، چربی پوست را از بین می برد. کسانی که پوست خیلی چرب دارند و از جوش های ریز شاکی اند، باید کیوی را در برنامه ی غذایی خود بگنجانند یا از ماسک لایه بردار آن استفاده کنند. ابتدا یک کیوی را پوست بکنید و آن را بکوبید و له کنید. طوری که با اضافه کردن شکر و چند قطره روغن آفتابگردان مخلوطی یک دست ایجاد بشود. مخلوط را روی پوست صورت و گردن خود بگذارید و بعد از 2 تا 3 دقیقه آن را بشویید و پس از خشک کردن پوست از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.
 

تخم مرغ، نمک دریایی و لیمو

ترکیبات
1 عدد تخم مرغ؛
2 قاشق چای خوری نمک دریایی؛
نصف قاشق چای خوری آب لیمو؛
چند قطره عسل.
 
سفیده ی تخم مرغ را با نمک دریایی و آب لیمو مخلوط کنید. چند قطره عسل به آن اضافه کنید و 3 تا 4 دقیقه مخلوط را روی پوست بگذارید. بعد از مدتی صورت تان را با آب بشویید. این ترکیب باعث می شود، چربی اضافی پوست گرفته شود و پوستی بدون لک داشته باشید!
ماسک لایه بردار طبیعی
ماسک لایه بردار خانگی و طبیعی روغن زیتون و نمک دریایی

روغن زیتون و نمک دریایی

ترکیبات
1 قاشق چای خوری روغن زیتون؛
2 قاشق چای خوری نمک دریایی.
 
برای لمس طراوت و تازگی پوستتان، نمک و روغن زیتون را به طور کامل مخلوط کنید. این اسکراب آثار شگفت انگیزی روی پوست کل بدن دارد و شما اگر مایل باشید می توانید با غلظت بالاتری از نمک استفاده کنید. این ماسک پوست شما را و مرطوب و درخشان می کند.
 
ماسک لایه بردار طبیعی
ماسک لایه بردار خانگی و طبیعی توت فرنگی،جودوسر آبلیمو

توت فرنگی، جو دوسر و آبلیمو

ترکیبات
4 عدد توت فرنگی؛
1 قاشق غذاخوری جودوسر؛
چند قطره آبلیمو.
 
مقداری توت فرنگی را با جو دوسر مخلوط کنید. چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید، ماسک لایه برداری پوست صورت شما آماده است، فقط کافی است آن را روی پوست تان بگذارید. استفاده ی مداوم از این لایه بردار نتایج خیلی خوبی برای پوست به ارمغان می آورد. فقط حواس تان باشد با چشم ها تماس پیدا نکند.
 

سیب و بلغور جو دوسر

ترکیبات
1 عدد سیب؛
1 قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر؛
چند قطره عسل.
 
اول سیب را تکه تکه کنید و آن را با بلغور جو دوسر در مخلوط کن بریزید تا خمیری یک دست تولید بشود. سپس خمیر را روی صورت بگذارید و بعد از 5 تا 10 دقیقه آن را بشویید. اضافه کردن چند قطره عسل اختیاری است. این ترکیب درخشندگی فوق العاده ای به پوست شما می دهد.
 
ماسک لایه بردار خانگی
ماسک لایه بردار خانگی و طبیعی جو دوسر،ماست و خیار
 
جو دوسر، ماست و خیار
 
ترکیبات
1 عدد خیار پوست کنده؛
1 قاشق چای خوری ماست؛
2 قاشق چای خوری بلغور جو دوسر؛
یک قاشق چای خوری عسل.
 
خیار را قطعه قطعه کنید و با ماست، جو دوسر و عسل مخلوط کنید. ترکیب حاصل را که شکل خمیری پیدا کرده است، روی پوست بگذارید و پوست تان را با آن ماساژ بدهید. در پایان پوست خود را با آب سرد بشویید.
ماسک خانگی
ماسک لایه بردار خانگی و طبیعی آووکادو و بلغور جودوسر

آووکادو و بلغور جو دوسر

ترکیبات
2 قاشق چای خوری بلغور جو دوسر آسیاب شده؛
1 قاشق چای خوری آووکادو؛
چند قطره عسل.
 
بلغور جو را با آووکادو ترکیب کنید و چند قطره عسل روی آن بریزید. با یک قاشق آنها را هم بزنید و خمیری یکپارچه و همگن بسازید. خمیر را روی پوست بمالید و بعد از دقایقی با آب، صورت خود را بشویید. بعد از لایه برداری پوست با استفاده از این ماسک، پوست شما مرطوب، شفاف و درخشان می شود.

لایه برداری پوست صورت با ماسک های جادویی

برگرفته از الو دکتر/ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 18 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف