نمناک سرگرمیگوناگون عکسی قدیمی از لب کارون + عکس
لب کارون ، عکس قدیمی لب کارون
تصویر قدیمی و خاطره انگیز زیر مربوط به لب کارون می باشد که حدود 90 سال پیش به ثبت رسیده است.

رود کارون پرآب ترین و بزرگ ترین رودخانه ایران است. این رود در سنگ نوشته های باستانی کرن، کرنک و کوهرنگ نیز نامیده می شد و اولین تمدن های بشری درکنار این رود تشکیل گردیده است.برخی نیز رودخانه کارون را همان رودخانه باستانی کوپرتس می دانند.

این رود با درازای 950 کیلومتر طولانی ترین رودی ست که تنها در داخل ایران قرار دارد و همچنین تنها رود ایران است که بخشی از آن قابل کشتیرانی است،در ادامه نوستالژی ساحل رود کارون را میبینید.

لب کارون

آب آشامیدنی کلان شهر اهواز از رودخانه کارون تامین می شود.در حاشیه این رود تمدن های بزرگی از ایران شکل گرفته است. رودخانه کارون به غیر از تامین آب آشامیدنی و کشاورزی و تولید برق مصرفی دارای مواهب دیگری نیز می باشد از جمله بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری و ایجاد مکان های تفریحی پررونق و نیز حمل و نقل کالاست به علت آنکه از طریق آن می توان کالاهای تجاری و صادراتی کشور را با استفاده از حمل و نقل آبی، از اهواز و حتی شوشتر تا بنادر بین المللی خوزستان مانند خرمشهر و آبادان منتقل کرد.

عکسی قدیمی از لب کارون + عکس

عکسی قدیمی از لب کارون + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از فی دوس - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف