نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها لخته شدن خون در پا نشانه چیست؟
لخته شدن خون ، لخته شدن خون در پا
لخته شدن خون به خصوص در پاها علامتی است که در بسیاری از افراد دیده می شود اما متاسفانه آنها این را یک نشانه از فعالیت زیاد می دانند در صورتی که لخته شدن خون در پا یک هشدار است که باید جدی گرفته شود.

عوامل لخته شدن خون در پا و نشانه وجود مشکلی در بدن!!!

 

همیشه باید مشکلاتی که به واسطه لخته شدن خون بروز می کنند را جدی بگیرید و ساده از کنار انها نگذرید چرا که خون یکی از اصلی ترین بخش های بدن است که جز جز بدن با آن سروکار دارد و هر مشکل کوچکی می تواند نشانه ای از یک خطر بزرگ باشد.

‎DVT‏ نوعی بیماری است که در اثر لخته شدن خون در پاها به وجود آمده و جریان خون در رگ ‏های آسیب دیده را کند می کند که بیشتر در افراد کم تحرک، مسن، باردار و کسانی که دارای اختلالات خونی هستند رخ می دهد‎. 

 
لخته شدن خون در پا

عوامل لخته شدن خون در پا

 
لخته خون (ترومبوز) باعث می شود جریان خون آهسته شود و این ناحیه متورم، قرمز و دردناک می ‏شود. اگر لخته های خون به سمت ریه حرکت کند، بیماری انسداد جریان خون ریوی (عروق مسدود شده در ریه ها) رخ می دهد و ممکن است ‏مشکلات تنفسی جدی را به وجود آورد‎.‎ 
از عوامل این بیماری، استراحت طولانی مدت در بستر (بیش از سه روز)، پس از اعمال جراحی (با بیهوشی بیش از 30 دقیقه)، ‏سیگار کشیدن، داشتن اضافه وزن، مسافرت طولانی هوایی یا با اتومبیل، استفاده از قرص های ضد بارداری و برخی از درمان های ‏جایگزینی استروژن و سابقه شخصی یا خانوادگی از مشکلات لخته شدن خون هستند که خطر ابتلا به‎ DVTرا افزایش دهد‎.‎ 
هر چند ممکن است در ابتدای این بیماری هیچ گونه نشانه و علامتی بروز نکند‎.‎ ایمنی فر از راه های درمان این بیماری را تزریق فوری رقیق کننده خون (هپارین) به منظور پیشگیری از افزایش لخته ها عنوان کرد و افزود:قرص های رقیق کننده خون (وارفارین) برای درمان این بیماری مناسب است تا مانع از بزرگتر شدن لخته ها و ‏تشکیل لخته های جدید شود. 
علاوه بر مصرف دارو، ورزش را فراموش نکنند و در صورتی که زیاد می نشینند راه بروند و پاهایشان را کش دهند.

 

لخته شدن خون در پا نشانه چیست؟

لخته شدن خون در پا نشانه چیست؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 251
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 219 32
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف