نمناک سبک زندگیخانه داری آیا شما هم در استفاده از لوازم آشپزخانه اشتباه میکنید؟
لوازم آشپزخانه ، ماشین ظرف شویی
با اجتناب از این اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرف شویی، مایکرویو و سایر لوازم آشپزخانه بهترین نتایج را برای استفاده از این لوازم به دست آورید.

اشتباهاتی که در استفاده از لوازم برقی آشپزخانه مرتکب می شوید

هر خانم خانه داری به نوعی از لوازم برقی آشپزخانه استفاده می کند و مطمئن است که روش او صحیح و بدون ایراد است در حالیکه همین روش به ظاهر صحیح می تواند نادرست باشد ، نکات که در ادامه این بخش از خانه داری نمناک خواهیم گفت شما را راهنمایی خواهد کرد تا با اجتناب از این اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرف شویی، مایکرویو و سایر لوازم متداول اشپزخانه به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

 چند اشتباه رایج در استفاده از لوازم برقی

ظروف مربعی را در داخل مایکرویو قرار میدهید
گوشه ظروف مستطیلی معمولا انرژی زیادی را از سایر قسمت ها جذب می کند وموجب می شود تا غذا در این قسمت ها بیش از حد پخته شود یک ظرف دایره ای امکان گرم کردن یکنواخت تر غذا را می دهد.
لوازم آشپزخانه
 آشنایی با روش صحیح استفاده از لوازم آشپزخانه برقی 
شما ترکیبات خود را به هر ترتیبی وارد مخلوط کن میکنید
یک دلیل برای متوقف شدن مخلوط کن پس از چند ثانیه وجود دارد:ترتیب افزودن ترکیبات موجب ایجاد تفاوت بسیاری می شود.کار خود را با ماست و یا یک مایع شروع کنید و سپس ترکیبات را از کوچک ترین به بزرگ ترین ، به آن اضافه کنید.قطعات سخت، نظیر یخ را بالا قرار دهید. مایع موجب می شود تا تیغه به آسانی بدون برخورد با قطعات سخت بچرخد.
 
شما تنظیمات توستر را تغییر میدهید
نوع نان تست شده یا برشته شده بر شیوه تنظیمات توستر اثر دارد.اگرچه نان های سفید و شیرین فورا گرم می شوند، ولی نان های سنگین تر زمان بیشتری می برند.حتی تکه هایی از همان نان ممکن است نیازمند تنظیماتی باشد.وقتی که نان شروع به خشک شدن کرد، شما نیازمند گرمای کم تری برای تکه های بیات می باشید.
لوازم آشپزخانه
اشتباهات استفاده از لوازم خانگی برقی
هنگام کباب کردن در فر را نمی بندید
بستن در فر در زمان کباب کردن موجب تولید گرما و بخار می شود. تهویه بخار امکان برشته شدن غذا را می دهد و خارج شدن هوای گرم موجب می شود تا هوای گرم تنها بر روی ظرف متمرکز باشد.
 
قبل از قرار دادن در مایکرویو روی غذا نمک میپاشید
 انرژی مایکرویو جذب نمک می شود لذا گرما به خارج از لایه غذا انتقال داده می شود .نمک را پس از گرم کردن ترکیب اضافه کنید.
لوازم آشپزخانه
 استفاده از لوازم خانگی چه اشتباهات رایجی وجود دارد
 
چک میکنید که غذایتان آرام می پزد
بازشدن درپوش آرام پز شما امکان خروج گرما و افزایش زمان پخت را می هد لذا وسوسه نشوید تا در ارام پز را بردارید تا داخل آن را نگاه کنید.مادامی که قابلمه بین یک دوم و سه چهارم قرار دارد، غذای شما بایستی خوب پخته باشد.
 
شما از مخلوط کن و فراوری کننده غذابه جای هم استفاده می کنید
مخلوط کن ها دارای تیغه کند و موتور قوی هستند در حالی که فراوری کننده های غذا دارای تیغه های تیز ولی موتور کند هستند.از یک مخلوط کن استفاده کنید.ولی هنگام کار با غذا های سخت ، نظیر خشک بار و سیر، فراوری کننده را قرار دهید که برای بافت های سخت نظیر سس پستو عالی است.
 
 لوازم آشپزخانه
 اشتباهات رایج در استفاده از لوازم خانگی
بشقاب های خود را به طور صحیح داخل ظرف شویی قرار نمی دهید
 مطالعه ای در دانشگاه بیرمنگام نشان داد که بهترین عملکرد ماشین ظرف شویی بستگی به نوع بشقاب یا چیدمان دارد. قسمت میانی ماشین بیشتری پخش آب را دارد و این موجب می شود جای سیب زمینی و گوچه فرنگی و ... پاک سازی شود از سوی دیگر، غلظت ها در لبه ها بسیار متفاوت است.پخش ابشاری اب موجب می شود تا چربی های پروتئینی نظیر تخم مرغ برداشته شود لذا میزان زمان خیساندن افزایش می یابد.
 
شما میکسر خود را تنظیم نمی کنید
میکسر ها دارای ارتفاع مناسبی هستند ولی در طی تحویل یا پس از استفاده طبیعی، هیتر ها باید خارج شوند.لذا ضخامت و صفحه کاغذی بین بیتر و انتهای کاسه تنظیم می شود. در صورتی که توازن صورت نگرفته است.
استفاده از لوازم آشپزخانه
 11 اشتباه رایج در استفاده از لوازم آشپزخانه
استفاده از آب داغ در شستن ظروف عادت شماست
شست و شو با آب داغ آن طور که فکر می کنید نیست. اب داغ در سینک 120 درجه فارنهایت است ؛ آب گرم موجب می شود تا آشغال و باقی مانده به حالت خمیر در بیاید این موجب انباشتگی می شود پس هنگام آب کشی غذا، از آب سرد استفاده کنید سپس، در زمان شست و شوی ظروف آب را گرم کنید.
 
شما از کشوی فر برای قراردادن وسیله استفاده می کنید
نه، کشوی زیر فر جای قرار دادن قابلمه و ماهی تابه نیست، این ها را در کابینت قرار دهید.

 

اشتباهات رایج در استفاده از لوازم آشپزخانه

آیا شما هم در استفاده از لوازم آشپزخانه اشتباه میکنید؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف