آیا قصد سفر به رمانتیک ترین و رویایی ترین جزیره را دارید؟لوفوتن به خاطر ماهیگیری و جاذبه های طبیعی دیدنی و جذاب ،نورهای شفق قطبی و روستاهای کوچک مشهور است.

سفر به جزیره رویایی لوفوتن

لوفوتن یکی از زیباترین مجمع الجزایر جهان است و در سالهای گذشته به نقل از "نشنال جئوگرافیک" سومین جزیره زیبای جهان معرفی شده است.

لوفوتن فرصت شگفت انگیزی برای کوهنوردی ،پیاده روی ،ماهیگیری ،غواصی ،قایقرانی ، دوچرخه سواری در بیشتر فصلها و اسکی درزمستان دارد تا کارهایی را انجام دهید که شاید هیچوقت امتحان نکرده باشید.

لوفوتن

مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten) جزایری بی نهایت زیبا است

 بدون شک در هر کشوری می توان مناطق طبیعی و البته زیبایی را پیدا کرد که خبر از عظمت خلقت بدهند. دشت های پهناور، جنگل های سرسبز، چشمه های زیبا، کوهستان های عظیم و ...

امروز صحبت در مورد جزیره ای منحصر به فرد است. در شهرستان نوردلند واقع در سوئد، می توان از مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten) سراغ گرفت. جزایری بی نهایت زیبا که بیشتر به رویا شباهت دارد تا واقعیت.

لوفوتن

مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten) برای بیش از هزار سال مرکز اصلی صید ماهی های روغنی بوده


این مجمع الجزایر در حلقه ی قطبی واقع شده و بدلیل عرض جغرافیایی بالا، تفاوت های دمایی بسیار نامنظمی دارد. شهر واگان اولین شهر شمالی نروژ می باشد. این شهر از دوران وایکینگ ها و یا قبل از آن به جای مانده و در ساحل جنوبی از لوفوتن شرقی در نزدیکی دهکده ی Kabelvåg در شهر واگان واقع شده است.


این جزایر برای بیش از هزار سال مرکز اصلی صید ماهی های روغنی بوده؛ مخصوصا در زمستان که این نوع ماهی از دریای بارن به سمت جنوب مهاجرت کرده و برای تخم ریزی در لوفوتن متمرکز می شوند. شهر بزرگ برگن در جنوب غربی نروژ برای مدت های طولانی مرکز صادرات کالا به سمت جنوب و کشورهای اروپایی بوده است خصوصا در قرون وسطی که تجارت این منطقه توسط اتحادیه ی Hanseatic کنترل می شده است. در زمین های فراخ و هموار نظیر وستواگ، کشاورزی نقش عمده ای دارد و از عصر برنز تا کنون به همین منوال بوده است.

لوفوتن

لوفوتن در حلقه ی قطبی واقع شده و بدلیل عرض جغرافیایی بالا، تفاوت های دمایی نامنظمی دارد


لوفوتن زمانی تنها نام جزیره وستواگ بود اما بعدها نام تمام این مجمع الجزایر شد. "لو" یعنی گربه سیاه گوش و "فوتن" یعنی پا. از درون سرزمین اصلی نروژ، این مجمع الجزایر با قلل تیزش، مانند پای گربه به نظر می رسد. اما شاید در نظر دیگران نام "دیوار لوفوتن" مناسب تر باشد. چراکه وقتی از زوایای مشخص و یا از درون دریا دیده می شوند، مانند دیواری حائل به نظر می رسند که حدود 100 کیلومتر طول و 800 تا 1000 کیلومتر ارتفاع دارند.

لوفوتن

 

لوفوتن سومین جزیره رویایی جهان + تصاویر

لوفوتن سومین جزیره رویایی جهان + تصاویر : امتیاز : 5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از نامه نیوز - / ل
نظرات
وبگردی