نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون لوون هفتوان بعد از مرگش با کوپال ماندگار شد + تصاویر
لوون هفتوان ، درخشش لوون هفتوان
لوون هفتوان بازیگر ارمنی تبار کشورمان در فیلم سینمایی کوپال ایفای نقش کرده بود و به واسطه بازی در این فیلم بعد از مرگش درخشید.
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397

درخشش لوون هفتوان بعد از مرگش با کوپال

لوون هفتوان بازیگر پیشکسوت ارمنی تبار کشورمان چندماه پیش سر صحنه فیلم سینمایی جدیدش بر اثر سکته دار فانی را وداع گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد. این هنرمند کشورمان به واسطه بازی در فیلم سینمایی کوپال ماندگار شد.

فیلم سینمایی کوپال ساخته "کاظم ملایی" از ابتدای فروردین ماه امسال در گروه هنر و تجربه سینماها اکران عمومی خود را آغاز کرده و تاکنون استقبال خوبی را به خود اختصاص داده است.

بازی لوون هفتوان در فیلم سینمایی کوپال

اکران این فیلم شاید سال گذشته بازتاب های کنونی را به همراه نمی داشت. این فیلم در سال گذشته جوایز بسیاری را از جشنواره های بین المللی از آن خود کرده است اما این هم دلیل استقبال مردم از کوپال نیست.

آنچه این روزها کوپال را بیش از همه بر سر زبان ها انداخته حضور "لوون هفتوان" بازیگر فقید سینما به عنوان نقش اول اثر است. بازیگری که تنها چند هفته پیش بر اثر سکته قلبی در کمال ناباوری دار فانی را وداع گفت.

لوون هفتوان که با فیلم سینمایی "پرویز" به کارگردانی "مجید برزگر" به سینما دوستان معرفی شده بود بار دیگر و بعد از بازی در فیلم هایی همچون هجوم، دراکولا و کار کثیف در نقشی متفاوت ظاهر شده است. وجه اشتراک این فیلم با فیلم پرویز را باید در تک شخصیت بودن اثر دانست.

لوون هفتوان

لوون هفتوان بازیگر فیلم کوپال

کوپال روایت یک شکارچی و تاکسیدرمیست تنهاست که در گوشه ای خارج از شهر زندگی می کند و درست یک روز قبل از سال نو و فرارسیدن نوروز درگیر حادثه ناگواری می شود. حادثه ای که او را تا مرز مرگ می کشاند. کوپال در این شرایط باید تصمیم بزرگی بگیرد تصمیمی که بسیار سخت است اما بدون آن زندگی اش به پایان می رسد.

فیلم داستانی جالب و تعلیق های قابل توجهی دارد و می تواند مخاطب را تا انتها بکشاند اما چیزی که کوپال را فیلمی نه چندان مناسب برای همه نوع مخاطب ساخته ریتم بسیار کند اثر و همین طور میزانسن های تکراری و فضای یکنواخت اثر است.

لوون هفتوان

لوون هفتوان بازیگر فیلم دراکولا

لوون هفتوان در کوپال مخاطب را به یاد پرویز می اندازد اما داستان شاخه های فرعی مناسبی ندارد و این یادآوری کمی ناراحت کننده است زیرا در فیلم پرویز شخصیت اصلی بسیار منسجم تر و همین طور با پیشینه بهتری نوشته شده است. هفتوان در کوپال هم در حد و اندازه فیلمنامه و متن می درخشد و می توان گفت تنها عامل همراهی مخاطب حضور وی به عنوان بازیگر نقش اول است.

شخصیت پردازی و پیشینه شخصیت ها در کوپال به خوبی در نیامده و شخصیت های دیگری که به داستان می آیند در برطرف شدن یکنواختی هیچ تاثیری ندارند. هیچکدام به درستی تعریف نمی شوند و همچنان شخصیت کوپال یکه و تنها باید جور اثر را تا پایان بکشد.

لوون هفتوان

لوون هفتوان در برنامه خندوانه

فیلم با محوریتی زیست محیطی شاید از سوی بسیاری از طرفداران و حامیان محیط زیست رویدادی مثبت در سینمای ایران محسوب شود اما در بخش جذب مخاطب کوپال بسیار سخت با تماشاگر ارتباط می گیرد. شاید کوپال در قامت یک فیلم کوتاه به اتفاقی درخشان تبدیل می شد اما درباره موفقیت آن به عنوان یک فیلم بلند سینمایی باید شک کرد.

کوپال صرفاً یک ایده درخشان است که در همان اندازه ایده باقی مانده است. روایت را می توان در ده دقیقه به طور کلی بیان کرد و اضافات فیلم به شدت زیاد است. تجربه کاظم ملایی در این فیلم باز هم تجربه یک فیلم کوتاه است که به زور خود را به زمانی بیشتر رسانده است. زمانی که تنها کسالت را برای مخاطب به همراه می آورد.

بیوگرافی کوتاهی از لوون هفتوان

لوون خانکلدیان هفتوان بازیگر سینما و تئاتر 6 فروردین 1345 در خانواده ای ارمنی در محله حشمتیه به دنیا آمد. وی دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه ساهاکیان و متوسطه را در دبیرستان فیروز بهرام گذراند. در سال 1363 در رشته هنرهای نمایشی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال 1369 نمایش اسب نوشته محمد چرمشیر را به عنوان پایان نامه خود در رشته بازیگری و کارگردانی به اجرا درآورد.بازی در نقش کوتاهی در فیلم سینمایی «در کوچه های عشق» ساخته خسرو سینایی از دیگر کارهای او در این دوران است. وی وقتی در سال 1991 برای شرکت در یک جشنواره تئاتر در ارمنستان به سر می برد، پاسپورتش را گم کرد و نتوانست به ایران برگردد. در پی این اتفاق به مسکو رفت و فوق لیسانس خود را در رشته کارگردانی تئاتر از آکادمی هنرهای نمایشی روسیه دریافت کرد.

لوون هفتوان

لوون هفتوان بازیگر ارمنی تبار کشورمان

وی در تابستان 1389 پس از 19 سال دوری به ایران بازگشت. او در ایران نیز به عنوان کارشناس تئاتر همکاری هایی با جشنواره بین المللی تئاتر فجر در زمینه داوری و انتخاب نمایشنامه های ایرانی و غیر ایرانی را آغاز کرد و در همین زمان پیشنهاد بازی در فیلم «لرزاننده چربی» و سپس «پرویز» را دریافت کرد و دور جدیدی از فعالیتهای او در ایران آغاز شد. 

لوون هفتوان بعد از مرگش با کوپال ماندگار شد + تصاویر

لوون هفتوان بعد از مرگش با کوپال ماندگار شد + تصاویر
: امتیاز : 5 تعداد رای : 155
برگرفته از خبرگزاری میزان ، باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟
155 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف