نمناک دنیای مددکوراسیون منزل طراحی مجلل ترین و لوکس ترین حمام - سری 1 + تصاویر
حمام ، طراحی حمام
حمام های لوکس امروزی تنها مکانی برای دوش گرفتن به حساب نمی آیند بلکه با فضایی بسیار زیبا به محلی برای بازیابی آرامش تبدیل شده اند.

دکوراسیون لوکس ترین حمام ها

حمام، همواره در معماری یکی از بخش های مهم و کلیدی منزل ها بوده است، البته نقش و کارکرد این بخش از منزل در دوره های گوناگون تغییر پیدا کرده است و به مرور زمان حمام از محلی متروک و تاریک که صرفا هر چند روز یکبار از آن برای استحمام استفاده می شد به مکانی روشن، تمیز و شیک برای استحمام، پاکیزگی، آراستگی و در بسیاری موارد به محلی برای بازیابی آرامش روح و رفع خستگی تبدیل شد.

زمانی که صحبت از دکوراسیون به میان می آید، شاید تصور اغلب مردم این باشد که اصولا دکوراسیون یا همان طرح و اجرای دکور در یک محیط مسکونی تنها شامل قسمت هایی مانند پذیرایی، اتاق خواب و... است.

تا سال های قبل هم کمتر کسی بود که به دکور دیگر بخش های خانه غیر از قسمت هایی که گفته شد اهمیت چندانی بدهد. اما، دکور کردن یک خانه یا آپارتمان امروز تمام بخش های یک محیط مسکونی را به خود اختصاص می دهد. وقتی صحبت از دکوراسیون حمام و سرویس های بهداشتی به میان می آید، شاید برخی تصور کنند که دکور کردن این بخش ها تنها هزینه ای اضافی است و لزومی برای این کار وجود ندارد. با این وجود امروزه دکور حمام و سرویس های بهداشتی در کنار دکور دیگر بخش های منزل، یکی از موارد مهم و اساسی محسوب می شود تا جایی که ممکن است در برخی موارد حتی بیش از دیگر بخش ها نیز مورد توجه قرار بگیرد.

هم اکنون حمام در معماری و در منازل اشکال مختلفی دارد؛ به این ترتیب در حالی که در آپارتمان های کوچک حمام ها کوچک و با کاربردهای محدودی تعبیه می شوند در آپارتمان ها یا منازل بزرگ متراژ حمام ها نیز بزرگ تر هستند و کاربردهای مختلفی دارند. در واقع در این دسته از منزل ها حمام ها برای استفاده در ساعات بیشتری طراحی و ساخته می شوند. این در حالی است که در برخی موارد بعضی از حمام ها در منازل لوکس حالتی تفریحی و رفاهی به خود می گیرند و در کنار آنها استخرهای کوچک، سونا و جکوزی با هدف افزایش رفاه و تفریح و سلامت اعضای خانواده طراحی و ساخته می شود. اما، مهم ترین نکته ای که باید در ابتدا به آن تاکید شود آن است که مهم نیست حمام خانه شما بزرگ باشد یا کوچک، آنچه بیش از بزرگی و کوچکی حمام حائز اهمیت است آن است که شما این فضا را به نحوی ساماندهی و دکور کنید که بتوانید حداکثر استفاده از آن را برای دستیابی به آرامش و پدید آوردن احساس مطبوع در خود داشته باشید.

طراحی حمام

طراحی مجلل ترین و لوکس ترین حمام 

حمام های لوکس امروزی تنها مکانی برای دوش گرفتن به حساب نمی آیند. طراحان دکوراسیون داخلی با گسترده تر کردن این فضا و اضافه کردن امکانات بسیاری به آن، این بخش از خانه را به فضایی برای استراحت کردن و آرامش یافتن، تبدیل کرده اند. با ما همراه باشید تا نگاهی به برترین طراحی های حمام بیاندازیم.

حمام های لوکس امروزی بزرگ و برخی از آن ها به بزرگی یک اتاق خواب مجلل هستند. بسیاری از حمام های لوکس سفارشی یک قسمت استراحت در خود دارند در حالی که طراحی های ساده تر حمام تنها شامل یک قسمت برای دوش، یکی برای توالت و یک قسمت برای روشویی است. یک حمام لوکس چیزی بیشتر از این ها را به صاحب خود عرضه می کند؛ یک سالن استراحت حمام لوکس دارای سیستم گرمایشی شامل شومینه شیک یا بخاری با چند صندلی گرم و نرم در کنار آن یا حتی مبل و فرش برای ایجاد یک قسمت راحت جهت استراحت و ماندن در آن، است.

طراحی حمام
یک حمام سفارشی لوکس الهام گرفته از طبیعت با وان پایه دار و دوش بزرگ


یکی دیگر از ویژگی های حمام های لوکس داشتن یک قسمت کامل برای لباس پوشیدن است، جایی که شما می توانید در آن لباس پوشیده و آماده شوید، بدون اینکه حتی یک قدم به بیرون از این قسمت بردارید. کمدهای دیواری، نور طبیعی و ملایم و آینه های مزین از اجزا اصلی قسمت مخصوص لباس پوشیدن است. یک بخش اساسی حمام های لوکس، وان است که ممکن است دوش در بالای آن یا در قسمتی جداگانه قرار بگیرد. وان در ابعاد و اشکال بسیار متنوعی وجود دارد.

چیزی که واقعا یک حمام را لوکس می کند، مواد استفاده شده در ساخت آن است. حمام های لوکس دارای مقدار زیادی سنگ مرمر، چوب های کار شده و کاشی های سفارشی در دیوار ها و کف هستند. استیل ضد لک و رنگ، کرومیوم و مس از دیگر فلزات اعلا هستند که در لوازم و دکور این حمام ها استفاده می شود. این سبک از حمام ها دارای سقفی بلند یا طاق دار هستند که لوازم روشنایی لوکس مثل لوستر یا حتی پنجره های سقفی برای تامین نور طبیعی را دارا هستند.

این حمام الهام گرفته از طبیعت دارای ترکیب رنگی از قهوه ای تیره و بژ هستند. کف حمام دارای سرامیک های ساده به رنگ بژ و بخش هایی کوچک از موزاییک در گوشه ها هستند، که حس سنگ طبیعی را به انسان القا می کند. قسمت دوش هم از همین مواد ولی در ابعاد و ترکیب متفاوت ساخته شده است. کابینت ها و دیوار ها هم به رنگ بژ روشن هستند.

طراحی حمام
یک حمام لوکس با دیوار ها و کف پوشیده از سنگ تراورتن


این حمام لوکس با حس و رنگ گرمی که دارد شما را جذب می کند. دیوار ها و کف از سنگ طبیعی تراورتن ساخته شده است. در بعضی جا ها سنگ برشی نوار شکل دارد. بخش کانتر از مواد ساده و سفید و قسمت دوش از شیشه شفاف ساخته شده است. روی هم رفته در این طراحی از تنوع زیادی استفاده نشده است اما زیبایی کیفیت آن که از مواد طبیعی ساخته شده، قابل تحسین است.

طراحی حمام
حمامی با جکوزی بزرگ و محوطه دوش مشکی


این طراحی حمام بسیار عالی و منحصر به فرد در طرح و شکل است. کف حمام به وسیله سنگ های طبیعی تراورتن که به شکل مثلثی بریده شده اند، پوشیده شده است. این طرح برای کف بسیار عالی است و از آن جا که تنها از یک سنگ در آن استفاده شده است، شلوغ و خسته کننده به نظر نمی رسد. قسمت روشویی، وان و دوش با ورقه هایی از سنگ گرانیت سیقل داده شده که به لوکس و ماندگار بودن معروف است، ساخته شده اند. بقیه دیوار ها با سرامیک ساده و طبیعی کرم رنگ پوشیده شده است.

طراحی حمام
یک حمام لوکس ساخته شده با سرامیک بژ و چوب هایی زیبا و سنگ گرانیت


این حمام بزرگ عمدتا از سرامیک بژ با ترکیب های مختلف برای کف و قسمت وان ساخته شده است. قسمت مرکزی به شکل مورب و حاشیه ها با سرامیک بژ تزئیین شده اند. قسمت روبروی وان هم با کاشی های مورب و در ابعاد کوچک تر پوشیده شده است. قسمت بالای وان سطحی ساده و سفید است و کمدها از چوب محکم افرا و کانتر از گرانیت ساخته شده است.

طراحی حمام
حمامی بسیار جذاب و عالی با استفاده از مواد طبیعی


این حمام زیبا ترکیبی از زیبایی مدرن و مواد طبیعی و قدیمی است. کف آن از سرامیک های ساده بژ به همراه حاشیه هایی از موزاییک قهوه ای پوشیده شده است. قسمت های کناری از سرامیکی تیره تر پوشیده شده و بخش کانتر و وان از سنگ مرمر بژ ساخته شده است. دیوارهای قسمت دوش با سنگ آهک خط کشی شده پوشیده و سرامیک های کف هم به شکل تخته شطرنج چیده شده اند. کمد ها از ورقه های چندلایه چوب بلوط ساخته شده اند.

طراحی حمام
حمام مدرن الهام گرفته از معماری آسیایی با چوب ماهون


یک حمام جذاب و مدرن که از معماری آسیایی الهام گرفته است. در کف چوب های ماهونی سرتاسر سرامیک های ساده را پوشانده اند. برای کامل کردن نمای چوبی حمام، قسمت کمد ها، توالت، قسمت های جدا کننده و قفسه های بالایی از ورقه های چوب قرمز رنگ ماهونی ضد آب پوشیده شده اند. بقیه دیوار ها از پوششی سخت و بتونی ساخته شده است تا تعادل رنگی را در تمام حمام برقرار کند.

طراحی حمام
طراحی حمام سفارشی فوق مدرن با سرامیک های بزرگ


یک حمام با طراحی فوق مدرن که بر روی سادگی، طر ح های ساده و خط ها تمرکز دارد. سرامیک هایی بزرگ با ابعاد 60 در 60 سانتی متر و به رنگ طوسی در کف استفاده شده است و دیوار ههای قسمت دوش هم از سرامیک هایی با همین ابعاد و در رنگ طوسی تیره ساخته شده است. از شیشه های شفاف برای جدا کردن قسمت توالت و دوش استفاده شده است. باقی دیوار ها و سقف با رنگ سفید ساده رنگ شده اند. سر دوش آب به لامپ های LED نئون مجهز شده است تا فضا را زیباتر سازد.

طراحی حمام
حمام لوکس با تلفیقی از عناصر کلاسیک و مدرن


یک ترکیب لوکس با استفاده از عناصر مدرن و کلاسیک. این طراحی شیک به شما حس زیبایی و ظرافت را القا می کند، کف و نیمی از دیوار ها از کاشی های مرمر با کیفیت پوشیده شده است و لبه ها با کاشی تزئین شده به طرح پیچک آراسته شده اند. بقیه دیوار ها با رنگ روشن و گرم بژ و سقف و قرنیزها هم به رنگ سفید رنگ شده اند. کمد ها از چوب ماهونی یک دست و کانتر هم از مرمر سفید ساخته شده است.

طراحی حمام
طراحی حمام مدرن با کاشی های بزرگ سفید و ساده و به همراه وان شیب دار


یک طراحی مدرن و بسیار جذاب، این فضا اکثرا با کاشی های بزرگ سفید پوشیده شده است. قسمت بالاتر که در آن وان و دوش قرار دارد، با موزاییک هایی به رنگ قهوه ای و طوسی تزئین شده است. دیوار ها با رنگ بژ پوشیده شده اند و در قسمت دوش از یک شیشه استفاده شده است.

طراحی حمام
طراحی الهام گرفته از طبیعت به همراه روشنایی نئون آبی رنگ


این نوع طراحی روستایی با الهام از طبیعت، اخیرا بسیار پرطرفدار بوده است و حتی به نظر می رسد که حمام هایی با این طراحی در حال دنبال کردن گرایش امروزی هستند. برای دستیابی به شکلی ناتمام در این نوع طراحی، سرامیک هایی به رنگ زنگ فلز در کف و بیشتر دیوار ها استفاده شده است. یک دیوار با رنگ مشکی ساده رنگ شده است، این ترکیب به همراه شیشه بدون فریم و مجلل در درها، فلز های کار شده و سرامیک های ساده در قسمت دوش، ترکیبی بسیار عالی و چشم نواز را تشکیل می دهند.

طراحی حمام
یک حمام لوکس ساده به همراه گرانیت قهوه ای بالتیک


این حمام بسیار ساده ولی زیبا کار شده است. بیشتر دیوار ها به رنگ بژ روشن هستند، کف و قسمت دوش با سنگ هایی طبیعی به رنگ بژ روشن پوشیده شده اند. سطح وان و اطراف آن با مرمر سفید آراسته شده است و در ساخت کانتر از گرانیت قهوه ای بالتیک استفاده شده است.

طراحی حمام
یک طراحی حمام مدرن با ترکیبی از سرامیک های با کیفیت در رنگ کرم روشن و قهوه ای


این طراحی مدرن دارای تنوعی در استفاده و ترکیب مواد یکسان است. کف و دیوار ها با سرامیک هایی کرم و قهوه ای رنگ پوشیده شده اند. رنگ قهوه ای در گوشه ها و نقاط قوت و رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی برای کف و دیوار ها به کار برده شده است. کابینت و قفسه ها از چوب یک دست گردو و سقف به رنگ سفید ساده است. یک روشویی شیک به رنگ برنجی و قفسه ای کناری با در شیشه ای این حمام را تکمیل کرده است.

طراحی حمام
حمامی بزرگ با سرامیک های با کیفیت مرمر در کف


این حمام بزرگ با ترکیب کاشی های مرمر در کف و نقاشی دیوارها به رنگ بژ ساده و سقف و قاب ها به رنگ سفید ساخته شده است. از گرانیت سفید سیقل داده شده برای کانتر و کابینت هایی با چوب ساج در این طراحی استفاده شده است. طراحی کلاسیک این بخش به جذابیت این حمام بزرگ افزوده است.

طراحی حمام
یک حمام بزرگ با ترکیبی از مواد طبیعی و ساخته دست انسان


این حمام بزرگ با استفاده از مواد طبیعی و مصنوعی ترکیبی جذاب از رنگ و بافت های مختلف را تشکیل می دهد. کف قسمت اصلی از سرامیک های قهوه ای تیره پوشیده شده است. در کف قسمت دوش از کاشی های سنگ ریزه طبیعی استفاده شده است. دیوار های این قسمت از موزاییک هایی چند رنگ طوسی و سرامیک های بژ تشکیل شده است. باقی حمام با رنگ روشن بژ رنگ شده و کمدها هم از رنگ قهوه ای تیره و متناسب با کف ساخته شده اند.

طراحی حمام
حمامی زیبا با سرامیک های مرمر با ابعاد30 در 30 و قفسه ای در وسط


این طراحی شما را با تنوع استفاده از مواد مختلف روبرو نمی کند اما در عوض بر روی ظرافت و سادگی تمرکز کرده است. در آن به طور یکنواخت از سرامیک هایی با ابعاد 30 در 30 برای کف و دیوار قسمت دوش کار شده است. محوطه دوش با شیشه ای شفاف و بدون قاب پوشیده شده است. و کانتر تماما از کوارتز سفید ساخته شده است. طراحی قفسه میانی کلاسیک است و محوطه وان با رنگ کرم نیمه براق پوشیده شده است. دیوارها هم با رنگ بژ نقاشی شده اند.

طراحی حمام
حمامی آراسته به رنگ طلایی با کاشی های براق و ساده سفید و زیتونی تیره


اگرچه استفاده از اثاثیه و تزئینات برنجی دراین حمام آن را بسیار شیک جلوه داده است اما اصلا طراحی را بیش از حد سنگین و پیچیده نکرده است. کف ساده و سفید این محیط به توازن آن کمک می کند. برای دیوار، کاشی های ساده در رنگ سفید و زیتونی تیره استفاده شده است. یک آینه زیبای طلایی از جنس برنج، زیبایی کمد با حاشیه های طلایی را کامل می کند.

طراحی حمام
یک حمام بسیار زیبا با جزئیات معماری جذاب و سنگ های تراورتن


این حمام معماری بسیار زیبایی دارد و علاوه بر آن انتخاب مصالح نیز بسیار هوشیارانه و دقیق بوده است. در کف ترکیبی از سنگ های تراورتن با رنگ ساده کرم، حاشیه هایی تیره تر و سنگ هایی طرح دار برای بخش مرکزی استفاده شده است. دیوارها هم به طور مشابه با سنگ تراورتن در ابعاد آجر آراسته شده است. نیمه بالایی دیوار بعد از یک حاشیه از سنگ زرد به رنگ خردلی روشن رنگ شده و سقف هم به رنگ سفید ساده نقاشی شده اند. برای کانتر سنگ گرانیت به رنگ کرم به کار برده شده است. یکی از چشم نواز ترین بخش های این طراحی، استفاده از یک وان پایه دار زیبای سفید با چندین شیرآب است.

طراحی حمام
حمامی بزرگ و پر نور با سرامیک هایی سفید و بخش هایی کوچک و لوزی شکل به رنگ طوسی روشن


در این حمام بزرگ از رنگ های روشن استفاده شده است. سرامیک های سفید با خشت هایی به رنگ طوسی روشن و دیوارهایی که تا نیمه به رنگ طوسی روشن هستند. نیمه ی دیگر دیوارها به رنگ سفید و قرنیسها هم سفیدرنگ هستند. کابینت ها هم به رنگ طوسی روشن با خط هایی سفید در کادر ها هستند. در بخش رویی کابینت هم از گرانیت کرم استفاده شده است.

طراحی حمام
حمامی زیبا با ترکیب رنگ های گرم و دیوار هایی به رنگ طوسی با گچ کاری سفیدرنگ


این حمام ترکیبی از رنگ های گرم و سرد است. دیوار ها به رنگ طوسی سرد با گچ بری سفید هستند. کف و دیوار قسمت دوش هم با گرانیت کرم آراسته شده است.قسمت رویی کابینت ها هم از گرانیت عاجی رنگ ساخته شده است، کابینت ها هم با رنگ سایه ای کرم نقاشی شده اند.

طراحی حمام
یک حمام بزرگ با سقفی بلند و خاص با دیوارهایی به رنگ زرد روشن و مبلمانی سفید و شیک


این حمام زیبا و بزرگ دارای یک سقف بلند و جالب است که فضا را گسترده تر نشان می دهد و باعث می شود که این محیط بزرگ تر به نظر برسد. دیوارها به رنگ زرد روشن با گچ بری سفید هستند. مبلمان هم با رنگ سفید آراسته شده اند. قسمت رویی کابینت از گرانیت قرمز است و در کف و دیوار ها از سنگ های طبیعی براق استفاده شده است.

طراحی حمام
حمامی بزرگ با چشم اندازی زیبا و استفاده از مصالح مناسب درآن


در حالی که این حمام یک منظره شگفت انگیز دارد، در آن از مصالحی با قیمت مناسب استفاده شده است. البته این مصالح به زیبایی مصالح گران قیمت به نظر می رسند. کف از سنگ هایی طبیعی پوشیده شده است. در دیوار های قسمت دوش هم از همین سنگ ولی با ابعاد کوچک تر استفاده شده است. دیوارها به رنگ قهوه موکا و مبلمان چوبی هم از چوب درخت ساج با رویه ای از گرانیت با رنگ کرم است. 

طراحی مجلل ترین و لوکس ترین حمام - سری 1 + تصاویر

طراحی مجلل ترین و لوکس ترین حمام - سری 1 + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از زومیت / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف