نمناک بهداشت و سلامتتغذیه مصرف لیمو ترش با چای ممنوع است
لیمو ترش با چای ، خوردن لیمو ترش با چای
لیمو ترش با چای ممنوع است زیرا زیرا گرما باعث تسریع واکنش های شیمیایی موجود در آب لیمو می شود.

لیمو ترش با چای ممنوع

آب لیمو از نوشیدنی هایی است که خوردن آن توصیه می شود، زیرا خواص و فواید بی شماری برای سلامتی دارد، از جمله کاهش وزن، تقویت دستگاه ایمنی بدن، پاک سازی دستگاه گوارش، کم کردن التهابات بدن، افزایش نیروی بدن، تأثیرگذاری مثبت بر فرآیند متابولیسم و سوخت و ساز بدن و…اما اگر نکاتی را در مصرف آب لیمو در نظر نگیریم، ممکن است مضراتی برایمان داشته باشد. لیمو ترش با چای ممنوع است.دلایل آن را می توانید در این مطلب بخوانید.

چرا نباید آبلیمو را با چای مصرف کرد

1) زیاد از حد آبلیمو مصرف نکنید

اسید موجود در آب لیمو، ممکن است باعث از بین رفتن مینای دندان شود. استفاده بیش از اندازه از آب لیمو، باعث خورده شدن مینای دندان شده و آن را از بین می برد. به طور کلی زیاده روی در خوردن موادی که حاوی اسیدهای خوراکی هستند، دندان ها را در مقابل آب سرد یا گرم حساس می کند. اگر دقت کنید متوجه خواهید شد، افرادی که در خوردن آب لیمو زیاده روی می کنند برای مثال در خوردن ماده سردی مثل بستنی دچار مشکل می شوند.

 

 لیمو ترش با چای

آبلیمو را با چای نخورید

 

2) آب لیمو را با مایعات داغ نباید مصرف کرد

توصیه می شود، آب لیمو را با آب سرد مخلوط کرده و میل کنید، زیرا گرما باعث تسریع واکنش های شیمیایی موجود در آب لیمو شده و قدرت مخرب آن را بر روی دندان ها افزایش می دهد.

آب لیموی طبیعی را با آب سرد مخلوط کنید و از ریختن آن در چای داغ و…بپرهیزید.

 

 

لیمو ترش با چای

آبلیمو را با چای نخورید

 

3) بعد از خوردن آب لیمو مسواک نزنید

بعد از خوردن آب لیمو بلافاصله مسواک نزنید، زیرا باعث منتشر شدن اسید آب لیمو در دهان می شود و با فشار مسواک بر دندان ها مینای دندان آسیب می بیند؛ بنابراین، تا یک ساعت پس از مصرف آب لیمو مسواک نزنید و سعی کنید با جویدن یک تکه آدامس یا خوردن یک عدد خیار تعادل مواد را به دهان خود بازگردانید. از این روی، بهتر است آب لیمو را همراه سالاد مصرف کنید.

مصرف لیمو ترش با چای ممنوع است

مصرف لیمو ترش با چای ممنوع است
:
امتیاز : 3.2 تعداد رای : 14
برگرفته از تابناک/ی
این مطلب مفید بود ؟ 9 5
نظر کاربران
زینب خانوم

زینب خانوم

نگفته زیاد ضرر داره بعدشم من وقتی سرما میخورم لیموترش و عسل و آب جوش می خورم که خیلی تاثیر داره میتوانید مصرف کنید اما کم مصرف کنید و به هیچ وجه لیمو ترش را نجوشانید بهتر است بیشتر با آب خنک خورده شود من بیشتر با آب خنک می خورم تا آب جوش بعدشم اگه خیلی ضرر باشه که تو خورشت و سوپ لیمو عمانی و آب لیمو نمیریزند که بخصوص در خورش قرمه سبزی که اگر لیمو نداشته باشد دیگر قرمه سبزی نیست پس زیاد نگران نباشید اما کم با آب جوش یا غذای داغ مصرف کنید

پاسخ دادن 11 1
محمد حمیدی

محمد حمیدی

من روزی دو الی سه عدد لیمو ترش رو با چای میخورم و خیلی هم حس خوبی بهم‌میده ...حتی قبل خواب وقتی چای با لیمو ترش میخورم راحتر میخوابم...ولی نگران بودم ضرر داشته باشه ولی شما درست میگید چطور توی خورشت لیمو میریزن و اونجور هم قل میخوره...پس فکر نکنم ضررش زیاد باش

پاسخ دادن 7 0
اسی

اسی

لیموخشک ضررنداره ولی لیموترچرامن خودم وقتی باچای میخورم سردردمیگیرم

پاسخ دادن 2 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف