لیونل مسی
اولین پزشک لیونل مسی می گوید مسی در دوران کودکی دچار کمبود جزئی هورمون رشد بود و من به او کمک کردم تا رشد کند.

کمبود جزئی هورمون رشد در لیونل مسی

اولین دکتر معالج لیونل مسی می گوید نقش پررنگی در زندگی او داشته است. دیگو شوارزتین، اولین پزشک غددی که به معالجه لیونل مسی پرداخت، در گفت وگو با خبرگزاری افه، در مورد مشکلاتی که در درمان لئو در دوران کودکی و نوجوانی با آن مواجه بود به صحبت پرداخته.
او با اشاره به بیماری ای که مسی در دوران کودکی و نوجوانی از آن رنج می برد، گفت:«مسی دچار کمبود جزئی هورمون رشد بود و من به او کمک کردم تا رشد کند.» البته در عین حال یادآوری کرد هیچ تأثیری در روند کارنامه ورزشی این ستاره آرژانتینی نداشته.
دکتر شوارزتین در جریان این گفت وگو که روز پنج شنبه انجام شد، گفت:«من هیچ تأثیری در کارنامه فوتبالی مسی نداشته ام. من فقط پزشکی هستم که در دوران کودکی مسی به او کمک کردم تا بر مشکلی که سلامتی اش را تهدید می کرد و بر روی رشدش تأثیر گذاشته بود، غلبه کند. همین و بس. کارنامه ورزشی مسی بر پایه مهارت ها و توانایی ها و کیفیت فوتبالی او بنا شده است. من فقط به مسی کمک کردم تا رشد کند ؛ همین و در ضرباتی که به توپ می زند، هیچ نقشی نداشتم.»
دکتر شوارزتین در ادامه یادآوری کرد در آن دوره مستقیماً با باشگاه نیوولز اولدبویز آرژانتین، تیمی که مسی فوتبالش را در آنجا آغاز کرده، همکاری نمی کرده و تأکید کرد آن زمان، مسئولان دپارتمان پزشکی باشگاه با او تماس گرفتند:«وقتی مسئولان دپارتمان پزشکی باشگاه متوجه مشکلی در آسیب شناسی غدد مسی شدند و هشداری در این زمینه دیدند، با من تماس گرفتند. در مورد سال 1997 حرف می زنیم. من در جایی در نزدیکی باشگاه نیوولز کار می کردم. سران باشگاه، برایم مریض می فرستادند و در بین این بیماران، گاهی بچه هایی از تیم های پایه ای باشگاه بودند که مشکلات غددی داشتند. یکی از آنها، لیونل مسی بود.

 

 لیونل مسی

بیماری لیونل مسی در دوران کودکی

 ما برای مسی همان درمان های معمول را پیش گرفتیم. همان روزها من با مسی خیلی در مورد فوتبال حرف می زدم. در آرژانتین و در دوره ابتدایی حضورش در بارسلونا، من او را همراهی می کردم ؛ چون شرایط بیماری او به نحوی بود که به پیگیری و بررسی های مداوم نیاز داشت. ما هر 2 یا 3 ماه یک بار همدیگر را می دیدیم. مسی برایم تعریف می کرد اوضاعش در باشگاه چطور است و در مورد مسائل فوتبالی با هم حرف می زدیم.»
شوارزتین ادامه داد:«بعد از آنکه بحث حضور مسی در تیم بارسا مطرح شد، من او را به تعدادی از همکارانم معرفی کردم. کسانی که وقتی من در بارسلونا مشغول تحصیل بودم، استادانم بودند. می خواستم بدین ترتیب آنها کنترل های لازم را از مسی به عمل بیاورند. این طور نیست که یک روزه من با این مسی آشنا شده باشم. من در طول عمر ورزشی اش او را زیر نظر داشتم و با شادی زیادی رشد و پیشرفت او را دنبال می کردم. در طول این سال هایی که مسی تبدیل به این بازیکن بزرگ شده، من سعی می کردم حافظه ام را قبراق و تر و تازه نگه دارم و تمام خاطراتی که از دیدارهای ابتدایی ام با او داشتم را مرور می کردم.»
با گذر زمان، ارتباط این پزشک مشهور با مسی قطع شد ولی همچنان با اعضای خانواده اش در تماس است. آقای دکتر ادامه داد:«بیش از همه با خورخه، پدر مسی، صحبت می کنم. او بیش از سایر اعضای خانواده مسی اینجا، در روساریو حضور دارد. من معمولاً با خانواده های بیمارانم ارتباط خوبی برقرار می کنم ؛ چه با خودشان و چه با خانواده هایشان و هنوز با پدر مسی ارتباط دارم. او دوست من نیست ولی ارتباط نزدیکی داریم.»

بیماری لیونل مسی به روایت اولین پزشک وی

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
برگرفته از خبر ورزشی/ی
برچسب :
وبگردی