لیونل مسی

درگیری لیونل مسی در بازی بارسلونا و اسپانیول + تصاویر

تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396کد مطلب : 64029زمان مطالعه : 3 دقیقه
لیونل مسی مهاجم بارسلونا در ورزشگاه کورنیا تنها دو گل به ثمر رسانده است و مطابق انتظارات، دربی ایالت کاتالونیا با حواشی فراوانی همراه بود.

آمار ضعیف لیونل مسی در کورنیا

داربی کاتالونیا یکشنبه شب بین دو تیم بارسلونا و اسپانیول در ورزشگاه کورنیا برگزار شد که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

تیم مهمان برای نخستین بار بدون لیونل مسی بازی را در این فصل لالیگا آغاز کرد. شاگردان ارنستو والورده با وجود تلاش خود برای باز کردن دروازه حریف نتوانستند در نیمه اول به گل برسند. اسپانیول نیز از فرصت هایی که داشت بهره نبرد و بازی در نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم شدت بارندگی بیشتر شد و این قضیه روی کیفیت بازی تاثیر گذاشت. زمین پر از آب شده بود. حملات آبی اناری ها موثر نبود و اسپانیول توانست به گل برسد اما داور گل را به درستی مردود اعلام کرد چون توپ از خط عرضی گذشته بود.
مسی در دقیقه 59 به جای پاکو آلکاسر وارد زمین شد تا به تیمش را در گلزنی کمک کند اما این اتفاق نیفتاد و جرارد مورنو گل نخست بازی را در دقیقه 66 با ضربه سر به ثمر رساند.
مهمان که نمی خواست نخستین شکست فصل را در لالیگا تجربه کند به حملاتش افزود و در نهایت به گل رسید. جرارد پیکه با ضربه سر گل مساوی را در دقیقه 83 به ثمر رساند.
در نهایت این دیدار پر برخورد با تساوی یک بر یک تمام شد. بارسلونا با این تساوی 58 امتیازی شد و در صدر باقی ماند.

لیونل مسی به همراه بارسلونا دیشب (یک شنبه) برابر اسپانیول قرار گرفت. مهاجم آرژانتینی در 30 بازی 21 گل مقابل تیم کاتالانی به ثمر رسانده است (در همه رقابت ها). اسپانیول ششمین تیمی است که مسی بیش از همه دروازه شان را باز کرده است. این تیم پشت سر سویا (29 گل)، اتلتیکومادرید (27 گل)، رئال مادرید (25 گل)، والنسیا (24 گل)، اتلتیک بیلبائو (23 گل) و اوساسونا (23 گل) قرار دارد.

 لیونل مسی

حضورکم رنگ لیونل مسی در داربی کاتالونیا

از 21 گلی که ستاره آرژانتینی به ثمر رسانده است، 18 گل در نوکمپ بوده است. او دوبار در ورزشگاه کورنیا ال پرات و یک بار در الیمپیکو لوییس کمپانیس گلزنی کرد. مهاجم بارسلونا در فصل 14 - 2013 یک پنالتی در پیروزی یک بر صفرشان در ورزشگاه کورنیا زد و سپس یک فصل بعد گل دوم تیمش را در یک بازی گروهی به ثمر رساند.

مسی در حالی برابر دیگو لوپس (دروازه بان اسپانیول) قرار گرفت که دو هفته پیش در مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری پنالتی اش را مهار کرده بود. این موضوع به اسپانیول کمک کرد تا پس از 9 سال فاتح داربی کاتالونیا شود.

دروازه بان اسپانیول با وجود درخشش در کوپا دل ری، در لالیگا خوش شانس نبود و 6 بار دروازه اش برابر سویا ولگانس باز شد. ضعف خط دفاعی تیم کاتالانی باعث رقم خوردن چنین گل هایی شد. لوییس امیدوار بود خط دفاعی این بازی کم تر اشتباه کند و اجازه ندهد مسی برای سومین بار در کورنیا گلزنی کند.

دربی ایالت کاتالونیا با حواشی فراوانی همراه شد

بعد از گل جرارد پیکه و شادی جنجالی او، درگیری میان بازیکنان دو تیم در زمین شدت گرفت و در ابتدا ساموئل اومتیتی، مدافع بارسا با گارسیا درگیر شد که در نهایت با دخالت دیگر بازیکنان این غائله خاتمه یافت.
لیونل مسی

درگیری میان بازیکنان اسپانیول و بارسلونا

اما در ادامه لیونل مسی که در اواسط نیمه دوم وارد میدان شده بود نیز با ویکتور سانچس، دوست و همبازی قدیمی خود در آکادمی لاماسیا درگیر شد که این بحث لفظی در نهایت به درگیری فیزیکی مختصری نیز منجر شد تا در شبی که بارسلونا با گل دقایق پایانی جرارد پیکه از شکست فرار کرد، اتفاقات جنجالی فراوانی در زمین مسابقه رخ دهد.

 لیونل مسی

درگیری لیونل مسی با دوست و همبازی قدیمی اش

درگیری لیونل مسی در بازی بارسلونا و اسپانیول + تصاویر

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برگرفته از ایسنا - ورزش سه/ ر
نظرات
وبگردی