نمناک ورزشفوتبال لیگ فوتبالی که بیشترین پول را خرج کرده است
لیگ فوتبال ، ولخرجی سوپر لیگ برتر چین
در بین لیگ فوتبال کشورهای دنیا نام یک سوپر لیگ فوتبال به عنوان ولخرج ترین لیگ برتر دنیا معرفی شد.
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1395

ولخرج ترین لیگ فوتبال دنیا

سوپر لیگ چین ولخرج ترین در بین لیگ های دنیا در سال 2017 شناخته شده است. این لیگ 333.54 میلیون پوند در پنجره نقل و انتقالات زمستانی هزینه کرده است.
 
بعد از آن ها اما لیگ برتر جزیره است که تا پایان روز 31 ژانویه 220.19 میلیون پوند هزینه کرده است. تفاوت اما این است که بازا نق و انتقالات زمستانی چین طولانی تر بود و در روز سه شنبه، 28 فوریه باز بود.
لیگ فوتبال
 
 
سوپر لیگ چین اعلام کرده که در طول 12 ماه گذشته 292.94 میلیون پوند صرف خرید بازیکن کرده و ستارگانی چون رامیرز، جکسون مارتینز و الکس تکسیرا را به خدمت گرفته است. این 3 بازیکنانی بودند که باعث شدند رکورد نقل وانتقالات چین در طول یک ماه 3 بار شکسته شود.
 
هرچند انتظار می رود با توجه به قانون جدید محدودیت تعداد بازیکن خارجی در این لیگ در پنجره نقل و انتقالاتی بعدی شاهد هزینه کمتری از سوی این کشور آسیایی باشیم.
 
تابستان گذشته شانگهای اس آی پی جی با 47.43 میلیون پوندی که برای خرید هالک به زنیت پرداخت سر و صدای زیادی کرد. اما آن ها دست بردار نبودند و تیم ویلاش بوآش به تازگی هم اسکار ر در ازای 51 میلیون پوند از چلسی به خدمت گرفته است.
 
به اضافه در حالی که شانگهای شنهوا بیش از 8.93 میلیون پوند برای کارلوس توس به بوکاجونیورز پرداخت، طبق گزارشات خود این بازیکن هم از نظر دستمزد دریافتی بیشترین مقدار در دنیا را می گیرد. دستمزد هفتگی ستاره آرژانتینی 615 هزار پوند در هفته است.
 
چندین ترانسفر مثال زدنی دیگر هم وجود دارد، مثل 17 میلیون پوندی که برای اکسل ویتسل پرداخته شد و باعث شد او پیشنهاد یوونتوس که مدت ها به دنبال جذبش بود را رد کند تا به تیانجین کوانجین، تیم فابیو کاناوارو برود. این تیم پیش از این هم 15.3 میلیون پوند برای جذب الکساندر پاتو پرداخته بود.
 
ولخرجی دیگر چینی ها زمانی بود که چانگون یاتای برای اودیون ایگلو به واتفورد رقم 19.81 میلیون پوند پرداخت. بازیکنی که در نیمه اول رقابت های فصل جاری لیگ برتر تنها یک گل زده بود.
 
از دیگر خریدهای چینی ها می توان به جذب هرنانس توسط هبی چاینا فورچون اشاره کرد که برای این انتقال 6.8 میلیون پوند ب یووه پرداخت شد، همچنین کریستین باسوگوگ که در ازای 3.74 میلیون پوند از آلبورگ به هنان جیانیه رفت.

لیگ فوتبالی که بیشترین پول را خرج کرده است

لیگ فوتبالی که بیشترین پول را خرج کرده است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از آی اسپورت /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف