نمناک اخبارورزشی تیم های رکورددار ایران به دور دوم لیگ قهرمانان آسیا
لیگ قهرمانان آسیا ، حضوری فعال نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا
در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2018 تیم های استقلال ، پرسپولیس و ذوب آهن به دور بعدی لیگ قهرمانان رسیدند و این شانس را دارند که بتوانند به مراحل بالاتر صعود کنند.

عملکرد تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

رقابت های باشگاهی در فوتبال آسیا از زمانی که با عنوان لیگ قهرمانان آسیا برگزار می شود، تیم های زیادی را به خود دیده است. در لیگ قهرمانان که قدمتی بالغ بر 15 سال دارد، هرساله با حضور 32 تیم انجام می شود و از این رو نمایندگان ایران هم حضوری فعال در این مسابقات داشته اند.

در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان از ایران تیم های زیادی شرکت کردند که در این بین تیم های ایرانی موفق شدند 25 بار از دور گروهی بالا بروند و در مرحله حذفی مصاف بدهند.

در این بین استقلال و پرسپولیس با 5 صعود از دور گروهی در بین تیم های ایران رکورددار صعود به دور دوم هستند. برای ذوب آهن 4 صعود رقم خورده و سپاهان هم 3 بار از دور مقدماتی بالاتر رفته است.

لیگ قهرمانان آسیا

رکوردداران صعود به دور دوم لیگ آسیا 

همچنین تیم های تراکتورسازی، استقلال خوزستان، صبا باتری، فولاد خوزستان، سایپا، پاس تهران، نفت تهران و مس کرمان هم هرکدام یکبار توانسته اند از دور گروهی بالا بروند ودر مرحله حذفی بازی کنند.
در این بین ذوب آهن و سپاهان هرکدام با یک نایب قهرمانی بهترین نتایج تاریخ ایرانی ها در لیگ قهرمانان را کسب کردند و پرسپولیس و استقلال نیز یکبار موفق به حضور در نیمه نهایی شده اند. پاس تهران، نفت تهران و سایپا نیز طعم حضور در یک چهارم نهایی را یکبار چشیده اند.

حالا در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2018 نیز تیم های استقلال ، پرسپولیس و ذوب آهن به دور بعدی لیگ قهرمانان رسیدند و این شانس را دارند که بتوانند به مراحل بالاتر صعود کنند.

لیگ قهرمانان آسیا 2018

 لیگ قهرمانان آسیا 2018 سی وهفتمین دورهٔ مسابقات باشگاه های آسیا که توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) و شانزدهمین دوره مسابقات تحت عنوان لیگ قهرمانان آسیا برگزار می شود.

لیگ قهرمانان آسیا

بهترین نتایج تاریخ ایرانی ها در لیگ قهرمانان 

قهرمان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2018 به عنوان باشگاه برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا به مسابقات جام باشگاه های جهان 2018 که به میزبانی امارات متحده عربی قرار است برگزار شود صعود خواهد کرد. در صورتی که باشگاهی از کشور امارات متحده عربی قهرمان این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان شود، تیم دوم لیگ برتر امارات متحده عربی 2017–18 (به جای تیم قهرمان) صعود خواهد کرد.
اوراوا رد دیاموندز به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، پس از آنکه در جی لیگ 2017 در جایگاه هفتم قرار گرفت و در جام امپراطور 2017 هم حذف شد، از صعود به لیگ قهرمانان این فصل باز ماند و نتوانست از این عنوان دفاع کند، پس از آنکه در دوره قبلی چونبوک هیوندای موتورز به دلیل دخالت در یک رسوایی مطابق قانون از مسابقات کنار رفت، این دومین فصل پیاپی است که مدافعان عنوان قهرمانی نمی توانند شانسی برای دفاع از قهرمانی خود داشته باشند.

تیم های رکورددار ایران به دور دوم لیگ قهرمانان آسیا

تیم های رکورددار ایران به دور دوم لیگ قهرمانان آسیا
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ورزش سه -ویکی‌پدیا / ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .