نمناک اخبارگوناگون ماجرای آدامس های الکل دار چیست؟
آدامس های الکل دار ، آدامس
رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی و آشامیدنی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو در خصوص شایعات الکل دار بودن برخی آدامس های مجوزدار بهداشتی توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395

ماجرای آدامس های الکل دار چیست؟

نسترن محمدی با تکذیب وجود الکل در برخی آدامس های مجوزدار، این قبیل اخبار را شایعه سازی در فضای مجازی دانست و گفت:شرکت مربوطه مجوز خود را از سازمان غذا و دارو اخذ و تمدید کرده و این سازمان ضوابط لازم را در خصوص این فرآورده اعمال کرده است.

محمدی گفت:عموما تمدید مجوز شرکت ها پس از بررسی سابقه شرکت، محصول و مستندات و مدارکی که از طرف کارخانه تولید کننده ارائه می شود، صورت پذیرفته و پس از انجام آنالیزهای لازم در خصوص آن تصمیم گیری می شود.

او گفت:آدامسی که صحبت آن در فضای مجازی وجود دارد، بصورت رسمی از کشور ترکیه وارد می شود و حسابش از آدامس های قاچاقی که هم از نظر بهداشتی زیر سوال است و هم ممکن است مشکل حلیت داشته باشد، جداست.

 

آدامس


بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، او در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد:بجاست که مصرف کنندگان فراورده های غذایی هنگام خرید این قبیل محصولات به شماره پروانه ورود بهداشتی که بر بسته بندی آن درج شده، توجه کرده و از پذیرفتن محصولات فاقد مجوز جدا خوداری کنند.

محمدی در پایان، امکان وجود آدامس های قاچاق در بازار را غیرممکن ندانسته و از عموم مردم خواست در صورت مشاهده محصولاتی مغایر با ضوابط، موضوع را به روابط عمومی سازمان غذا و دارو یا معاونت های غذا و دارو ی سراسر کشور اطلاع دهند.

ماجرای آدامس های الکل دار چیست؟

ماجرای آدامس های الکل دار چیست؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
برگرفته از برترینها/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف