ماجرای اهانت رکیک مورینیو
افشاگری برخی از رسانه های انگلیسی درباره محتوی مکالمه خوزه مورینیو با اوا کارنیرو پزشک زن تیم چلسی، به جنجال اخیر این مربی پرتغالی دامن زده است.

جنجالی که ژوزه مورینیو با درگیری اش با اوا کارنیرو، پزشک تیم فوتبال چلسی در جریان اولین بازی آبی های لندن در لیگ برتر انگلیس به وجود آورد، وارد فاز جدیدی شده است، چون گروهی از رسانه های اروپایی مدعی شده اند که آقای خاص به پزشک تیمش اهانت رکیکی کرده است. مورینیو در کنفرانس خبری پس از تساوی 2 - 2 تیمش برابر سوانزی کادر پزشکی چلسی را ساده لوح و بی فکر خطاب و ادعا کرد که آنها شرایط تیم را درک نمی کنند، وگرنه در حالی که تیم پس از اخراج تیبا کورتوا 10 نفرِ شده بود، برای مداوای ادن ازار به میدان نمی رفتند تا با بیرون آوردن او تیم را 9 نفرِ کنند.

خوزه مورینیو

مورینیو و پزشک زن تیم چلسی

اکنون گروهی از رسانه ها مدعی شده اند که مورینیو هنگام ورود کارنیرو به زمین بازی که با علامت داور بازی صورت گرفت، به پزشک زن باشگاه توهین کرده است. نشریه دیلی میل انگلیس با استناد به نظر کارشناس لب خوانی خود تشخیص داده است که آقای خاص به کارنیرو گفته است:هی! هی! همین حالا از زمین بازی بیرون بیا! لعنتی! در همین حال شبکه اسکای اسپرت هم مورینیو را در لحظه ای که دارد کارنیرو را با لفظی رکیک به زبان پرتغالی خطاب قرار داده و به خانواده او اهانت می کند، نشان داده است. میرر، دیگر نشریه انگلیسی و همچنین نشریه مارکای اسپانیا اما معتقدند که سرمربی پرتغالی چلسی خشم خود را از پزشک تیمش با «فاحشه» خواندن وی بروز داده است.

جنجال های مورینیو

پزشک زن چلسی در کنار مورینیو

نارضایتی آقای خاص از عملکرد کارنیرو و دستیاران او به توهین به آنها در کنار زمین بازی محدود نشده است و او آنها را از نشستن روی نیمکت تیم در تمرینات، بازی های بعدی و حتی حضور در محل اقامت تیم نیز محروم کرده است، تصمیمی که طبق ادعای نشریه دیلی میل، کارنیرو را بر آن داشته است تا با مراجعه به یک مؤسسه حقوقی در انگلیس در خصوص حقوق خود در صورت اخراج از باشگاه چلسی مشاوره بگیرد.

پزشک زن چلسی

لحظه توهین مورینیو به پزشک چلسی

به هرحال چیزی که قطعی به نظر می رسد این است که مورینیو یک بار دیگر با جنجال آفرینی و جلب کردن توجه رسانه ها به سمت خود، آنها را از پرداختن به شروع ضعیف چلسی در فصل جدید لیگ برتر بازداشته است، هرچند جنجال جدید او این بار شاید چندان به نفع تیمش نباشد، به خصوص که گفته می شود این جنجال نه تنها رسانه ها، بلکه بازیکنان و مدیران باشگاه چلسی را هم شوکه کرده است.

 

مورینیو:پزشکان چلسی را تا آخر فصل تبعید نکرده ام

سرمربی پرتغالی آبی پوشان لندن در اولین کنفرانس خبری اش پس از جنجالی که درباره پزشکان چلسی به راه انداخت، از خود در برابر انتقاد رسانه ها دفاع کرد.

پنج روز پس از ماجرای مشاجره ژوزه مورینیو با اوا کارنیرو و جان فیرن، پزشکان تیم فوتبال چلسی و انتقاد شدید وی از آنها به خاطر ورودشان به میدان در بازی یکشنبه شب آبی های لندن برابر سوانزی در استمفوردبریج، رسانه های انگلیسی با سؤالات خود او را در کنفرانس خبری قبل از بازی منچسترسیتی - چلسی در هفته دوم لیگ برتر بمباران کردند، اما آقای خاص طبق معمول با رویکردی حق به جانب از خود دفاع کرد.

اوا کارنیرو

عصبانیت خوزه مورینیو در کنار نیمکت چلسی

مورینیو کنفرانس خبری خود را این گونه آغاز کرد:ببینید. امیدوارم که این اتاق به این دلیل پر از خبرنگار شده باشد که قهرمان فصل گذشته لیگ برتر قرار است با قهرمان دو فصل پیش این رقابت ها روبه رو شود، به این دلیل که قرار است یک بازی بزرگ برگزار شود هرچند من این را از قبل می دانستم که این اتفاق رخ خواهد داد و پر بودن این اتاق برایم تعجب آور و سؤال برانگیز نیست. من نمی خواهم از چیزی فرار کنم. من سؤالات را می پذیرم و دلیلش را درک می کنم. اول از همه می خواهم بگویم که ما یک تیم پزشکی فوق العاده به رهبری دکتر پاکو بیوسکا داریم که در آن بیش از 12 دکتر حرفه ای حضور دارند و من با آنها رابطه ای بسیار خوب دارم و همان طور که خودشان همواره به من می گویند، آنها در چند سال گذشته هرگز به اندازه ای که من تمجیدشان کرده ام، موردتمجید واقع نشده اند. من بارها و بارها آنها را تحسین کرده ام. نه آنها این موضوع را فراموش می کنند، نه من.

khoze morinio

چهره برافروخته خوزه مورینیو سرمربی چلسی

مورینیو در ادامه با اشاره به محروم کردن کارنیرو و فیرن از نشستن روی نیمکت تیم در تمرینات و بازی های بعدی چلسی و نیز حضور در هتل محل اقامت این تیم، گفت:البته ما در این مدت اختلافاتی داشته ایم و وجود این اختلافات برای پیشرفت لازم است. همه ما در کنار هم کار می کنیم. و اما سؤال شما درباره نیمکت تیم. برای بعضی از مردم این موضوع خیلی مهم است و برای بعضی دیگر نه. این تصمیم را من گرفته ام. من هفت دستیار دارم که تنها چهار نفر آنها می توانند روی نیمکت بنشینند. همچنین تیم هفت نفر خدمه لباس دارد که تنها دو نفر آنها روی نیمکت حضور دارند. از تیم پزشکی نیز تنها دکتر فیرن و دکتر کارنیرو روی نیمکت حضور نخواهند داشت، اما این بدان معنا نیست که آنها تا پایان فصل دیگر نباید روی نیمکت بنشینند. تصمیمی که من گرفته ام معنایش این نیست که آنها در آینده روی نیمکت چلسی نخواهند بود.

ماجرای اهانت رکیک مورینیو به پزشک زن چلسی + تصاویر

3.429
این مطلب مفید بود ؟209
برگرفته از تسنیم - /م
وبگردی