هستی

پایان ماجرای غم انگیز دختر 9 ساله ایرانی در اندونزی + تصاویر

تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392کد مطلب : 5730زمان مطالعه : 2 دقیقه
هستی 9 ساله پس از پیگیری ها و تلاش های وزارت امورخارجه ایران و سازمان بهزیستی به سرگردانی 7 ماهه خود در اندونزی پایان داد و به ایران بازگشت.

اوایل مرداد سال 1392 بود که خبر غرق شدن کشتی در سواحل کشور اندونزی منتشر شد. در این کشتی مادر 32 ساله به همراه دختر 9 ساله اش بود که با خوش شانسی از این حادثه جان سالم به در برده بودند.


هستی دختر سرگردان در اندونزی


در ادامه مادر این کودک که مدتها از بیماری دیابت رنج می برد بر اثر هیجانات و استرس های این سفر وحشتناک در یکی از بیمارستان های اندونزی بستری و پس از سه روز بر اثر افزایش قند خون فوت کرد.
فرزند این مادر که" هستی" نام داشت پس از مرگ مادر و به دلیل عدم پیگیری خانواده اش(پدر و مادر بزرگ) روزهای تلخی را سپری کرد و  به امید دیدار دوباره مادربزرگ و آغوش پرمهر او چند ماه را در کشور اندونزی گذراند.
س از رایزنی های فراوان وزارت امور خارجه کشورمان با مسئولان کشور اندونزی  و همچنین اقدامات سازمان بهزیستی کشور برای سرپرستی "هستی" 9 ساله، وی  پس از 7 ماه بامداد روز پنج شنبه به تهران برگشت و پس از ورود" هستی"، این دختر 9 ساله پس از اقدامات قانونی در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار گرفت.
 

لحظه بازگشت هستی به ایران


 
در همین رابطه نماینده وزارت امور خارجه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت:پس از اطلاع وزارت امور خارجه از مرگ مادر "هستی"، مسئولین این وزارت خانه  اقدامات قانونی را برای برگرداندن این کودک انجام دادند.
وی تصریح کرد:سفارت ایران در اندونزی اقدامات قانونی را برای برگرداندن هستی انجام داد که در این رابطه چند وقت به دلیل عدم همکاری پدر "هستی" برگرداندن این کودک با کمی وقفه صورت پذیرفت.
نماینده وزارت امور خارجه ادامه داد:پس از اینکه مطلع شدیم پدر هستی به هیچ عنوان حاضر به قبول کردن فرزند خود نیست و در همین زمینه سازمان بهزیستی کشور اقدامات قانونی را برای سرپرستی "هستی" انجام داد.

هستی 9 ساله در اندونزیرستمی یکی از مددکاران سازمان بهزیستی کشور در خصوص وضعیت هستی و خانواده اش گفت:خانواده وی در آبادان زندگی می کند ولی متأسفانه پدر وی به دلایلی شرایط پذیرش" هستی "را ندارد.
وی گفت:بر اساس قانون در حال حاضر سازمان بهزیستی سرپرستی این کودک 9 ساله را به عهده خواهد داشت.

پایان ماجرای غم انگیز دختر 9 ساله ایرانی در اندونزی + تصاویر

4.5848
این مطلب مفید بود ؟75989
برگرفته از فارس نیوز - /م
وبگردی