نمناک ورزشفوتبال جنجال هواداران تراکتورسازی و رسانه های ترکیه! + عکس
تراکتور ، سایت های خبری
رسانه های غربی در نوشتاری عجیب هواداران تراکتورسازی را با هواداران جدایی طلب بارسلونا مقایسه کرده است.
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395

بازتاب شعار تماشاگرنماهای تراکتورسازی در رسانه های غرب

سایت های خبری yenisafak و konhaber بدون توجه به تفاوت آذری زبانان ایرانی با ترک های ترکیه در گزارش هایی با بیان این که تراکتورسازی تیمی است که بیش ترین تعداد تماشاگر ترک تبار را در دنیا دارد به اتفاقات پیرامون حضور پرچم ترکیه در استادیوم های ورزشی ایران اشاره کرده اند. اتفاقی که با محکومیت مسئولان و هواداران این باشگاه تبریزی روبه رو شد.

این سایت های خبری از علاقه مردم ترکیه به تراکتورسازی پس از وقوع این حاشیه ها خبر دادند و نوشتند:«تراکتورسازی که در سال 1970 تاسیس شد، مورد توجه مردم ترک زبان در ایران است. به همین خاطر هواداران تراکتورسازی در بازی برابر سپاهان در لیگ، بار دیگر شعارهای خود را تکرار کردند.»

سایت yenisafak آورده است:«تراکتورسازی هواداران پرشوری در فوتبال ایران دارد، به همین خاطر در فصل 2009-20100 لیگ قهرمانان آسیا، رکورد تعداد تماشاگر از طرف یک تیم را شکستند. در هر بازی تیم تراکتورسازی 80 هزار تماشاگر به ورزشگاه می روند.»

این سایت هم چنین در نوشتاری عجیب هواداران تراکتورسازی را با هواداران جدایی طلب بارسلونا مقایسه کرده است.

این اقدامات تحریک آمیز و مداخله جویانه رسانه های ترکیه ای در حالی انجام می شود که آذری زبانان ایران همواره در طول تاریخ با اهدای جان و مال خود از اقتدار و یکپارچگی ایران زمین دفاع کرده اند و اقدام چند تماشاگرنما را نمی توان به پای مردم غیور "آذربایجان ایران اسلامی" نوشت.

 

هواداران تراکتورسازی

جنجال هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه

جنجال هواداران تراکتورسازی و رسانه های ترکیه! + عکس

جنجال هواداران تراکتورسازی و رسانه های ترکیه! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از روز نو -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف