نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد ببینید یک تار موی مادر چه بلایی سر نوزاد آورد + تصاویر
مادر نوزاد ، تورنیکه مویین روی پای نوزاد
تار موی مادر نوزاد را به وضعیتی دردناک دچار کرد ، نوزادی که سیر است و پوشکش را تازه عوض کرده اید چرا می تواند مدام گریه کند ؟ شاید علتش تورنیکه مویین باشد.
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1395

تار موهای مادر انگشت پای نوزاد را برید

گریه های بی دلیل نوزاد می تواند مرتبط با پای او باشد ، این تیتری است که شبکه های اجتماعی برای توصیف اثرات دردناک یک تار موی مادر نوزاد روی انگشتان پای فرزندش منتشر کردند.

بسیاری از والدین با گریه های بی دلیل نوزادان نگران می شوند و نمی توانند متوجه دلیل این گریه ها شود زمانی که کودک سیر و پوشک او خشک است پرا بایستی بازهم شاهد بی قراری و گریه های او باشیم.

در این بخش قصد داریم یکی از دلایل خطرناک که موجب گریه نوزاد می شود و متاسفانه اکثر والدین از آن بی اطلاع هستند را مطرح کنیم.

 شاید کمی غیر قابل باور باشد اما تار موهای گرفتار در جوراب کودک علتی است که نوزاد را به گریه می اندازند.

 تصاویر باورنکردنی که یک مادر جوان از انگشتان زخمی پای نوزاد است منتشر شد بی ارتباط به این مسئله نبود.

تورنیکه مویین

عکس زخم دردناک پای نوزاد بر اثر گره خوردن تار موی مادر دور انگشت

این مادر که به دلیل ریزش موی بعد از زایمان تار موهایش در میان لباسهای نوزاد تازه متولد شده اش جای می گرفت متوجه شد که یکی از تار موها داخل جوراب نوزاد رفته و دور انگشتان او پیچیده شده است که همین بی دقتی کوچک باعث آسیب جدی شده است.

تورنیکه مویین

 تورنیکه مویین و گره خوردن موی مادر دور انگشتان نوزاد

این اختلال را پزشک مشکلی شبیه سندرم تورنیکه انگشت پا نوزاد معرفی کرد که بایستی مادران مراقب محافظت از نوزادانشان در برابر این مشکل باشند.

تورنیکه مویین (به انگلیسی:Hair tourniquet) در پزشکی به وضعیتی گفته می شود که یک تکه موی معمولی یا همانند آن بدور انگشت پیچیده شده و با ایجاد تورنیکه و اختلال در گردش خون٬ باعث تورم (ادم) و هماتوم گردد.

این سندرم بیشتر در کودکان خوردسال رخ می دهد و آمار نشان داده که علت اصلی٬ پنهان شدن یک تار موی بلند٬ درون جوراب است که با پیچیده شدن بدور انگشت پا٬ با ایجاد حالتی شبیه به شریان بند٬ باعث آسیب جدی به بافت می گردد.

ببینید یک تار موی مادر چه بلایی سر نوزاد آورد + تصاویر

ببینید یک تار موی مادر چه بلایی سر نوزاد آورد + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 52
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 45 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف