نمناک سرگرمیدیدنی ها مارمولک جکو دو دم شاخدار در ایران + عکس
مارمولک ، مارمولک جکو
در پدیده ای بسیار عجیب و نادر رئیس حفاظت محیط زیست گناباد از مشاهده یک مارمولک عجیب با دو دم در این شهرستان خبر داد.

مارمولک عجیب

همه مارمولک ها را اکثرا به یک شکل و به گونه ظاهری یکنواخت و جثه بدنی مشابه میشناسیم اما مارمولکی که در ادامه این مطلب مشاهده میکنید خیلی عجیب و غریب است و دارای دو دم می باشد.

منطقه خراسان، محمد یوسف نژاد اظهار کرد:در پی اطلاع رسانی یکی از علاقه مندان به محیط زیست، مبنی بر مشاهده یک نوع "جکو" با دم دو شاخه، موضوع مورد بررسی کارشناسی واقع و مشخص شد که مارمولک یاد شده از نوع جکوی سنگی تیغه دار و از خانواده جکوها gekkonidae است که به مارمولک خانگی نیز شهرت دارد.

مارمولک جکو

وی افزود:زیستگاه این گونه، بیشتر در مناطق بیابانی و نیمه بیابانی و گاهی معتدل و کوهستانی و حتی مناطق مسکونی است.

یوسف نژاد افزود:جکوها، مارمولک های کوچکی هستند با چشمان درشت و بدون پلک. فلس های پشتی آنها، یکنواخت نیست و در پشت بدنشان، فلس های خیلی ریز و فلس های درشت برآمده و سه وجهی دارند.

مارمولک شاخدار

وی در خاتمه به حشرات به عنوان رژیم غذایی این خزنده اشاره کرد و گفت:هنگام خطر، دم آنها از انتهای بدن جدا شده و مجدداً دم جدیدی رشد می کند که در گونه مکشوفه احتمالاً دم قبلی زخمی شده و کاملاً از بدن جدا نگردیده و دم جدید نیز از کنار آن، دوباره رشد کرده و جلوه ای عجیب را به نمایش گذاشته است.

مارمولک جکو دو دم شاخدار در ایران + عکس

مارمولک جکو دو دم شاخدار در ایران + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف