نمناک سبک زندگیخانه داری چرا مارک داخل لباس باعث آزار و خارش بدن میشود؟
مارک لباس ، خارش بدن با مارک لباس
برای همه اصولا پیش آمده که با مارک دوخته شده داخل لباس بدنتان خارش گرفته و اذیت شدین اما دلیل اصلی آن چیست؟

مارک دوخته شده داخل لباس

چرا برخی لباس ها مارک های دوخته شده داخل آن بدن را میخورند اما بقیه لباس ها اینگونه نیستند؟ با این مارک های مزاحم چه میکنید؟

مارک ها معمولا داخل لباس دوخته می شوند و اطلاعاتی درباره تاریخ و محل تولید، کشور تولید کننده، شیوه شستشو و چگونگی نگهداری لباس می دهند که کمتر به آن توجه و در معمولا موجب خارش بدن می شود.

خارش بدن با مارک لباس

خارش بدن با مارک های داخل لباس

مارک کدام لباس ها باعث خارش و آزار میشوند؟

همه ی پوشاک با کیفیت دنیا، دفترچه ای دارند که داخل لباس دوخته می شوند و اطلاعات لازم درباره آن را می دهند که در برخی موارد به دلیل اینکه در جای خوبی دوخته نشده اند یا از جنس خوبی استفاده نشده موجب آزار می شوند.

برخی از مصرف کنندگان که تجربه آزار مارک های دوخته شده به لباس را دارند، در این زمینه اظهارنظرهای متفاوتی می کنند.

قیچی کردن مارک داخل لباس

برخی از آنها با بی توجهی به اطلاعات درج شده روی دفترچه هایی که به لباس دوخته شده اند، می گویند:به محض اینکه لباس را می خریم بدون توجه به اطلاعات مربوطه، آن را قیچی می کنیم.

عده ای نیز این مارک ها را با تیغ از لباس جدا می کنند زیرا معتقدند استفاده از تیغ موجب می شود که بدن را کم بخورد اما در هر صورت آزار دهنده است.

گروه کمی با توجه به اطلاعات مندرج در مارک های دوخته شده در لباس آن را خریداری می کنند تا با رعایت موارد ثبت شده بتوانند در مدت زمان بیشتری از یک لباس استفاده کنند سپس مارک ها را قیچی می کنند. این دسته معتقدند دفترچه راهنما در لباس های تولید ایران آن چنان مفهومی ندارند و هنگامی که از فروشنده درباره الیاف استفاده شده در لباس می پرسیم با تمسخر نگاه و فکر می کنند قصد اذیت آنها را داریم. این درحالی است که فروشنده برندهای معتبر خارجی خودشان را موظف می دانند قبل از اینکه مشتری درباره لباس سوالی بپرسد اطلاعات کافی را بگویند.

فرق برند تقلبی و اصلی

یکی از تولید کنندگان برند ایرانی درباره اینکه چرا برخی از این مارک ها موجب اذیت مشتری می شود، می گوید:مارک های دوخته شده در لباس باید جایی باشد که بدن را اذیت نکند. معمولا برندهای خارجی بر اساس محبوبت هایشان معروف شده اند و حس خوبی به مخاطب می دهند نه اینکه با دوخت نامناسب برندشان خاطره بدی برای مشتری به جا بگذارند.

شاهرخ جعفری ادامه می دهد:معمولا مارک هایی که لباس را اذیت می کنند تقلبی هستند. اگر با وجود اینکه این مارک ها قیچی می شود و بازهم بدن را اذیت می کند، واضح است که آن برند تقلبی است.

عضو هیأت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک بیان می کند:جای این دفترچه ها که به عبارتی مُعرف آن برند هستند به شکل کارشناسی مشخص و دوخته می شود. ما باید حساب کنیم اگر این مارک ها توسط مشتری قیچی شوند چه اتفاقی می افتد، آیا ریش ریش می شوند؟ آیا بدن را می خورند؟ اگر مارکی از جای مشخص شده محل برش، قیچی شود نباید مشتری را اذیت کند.

جعفری اظهار می کند:جنس دفترچه های به کار برده در برندهای معروف معمولا ساتن نرم است که در صورت برش برای مشتری مشکلی به وجود نمی آورد و اگر چنین نباشد پس آن برند تقلبی است.

چرا مارک داخل لباس باعث آزار و خارش بدن میشود؟

چرا مارک داخل لباس باعث آزار و خارش بدن میشود؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف