نمناک سبک زندگیموفقیت مارک زاکربرگ پنجمین ثروتمند دنیا
مارک زاکربرگ ، ثروت مارک زاکربرگ
مارک زاکربرگ مالک فیس بوک پنجمین ثروتمند دنیا شد،زاکربرگ تنها یک هفته پس از اینکه ششمین ثروتمند جهان شده بود، جف بزوس را پشت سر گذاشت تا پنجمین ثروتمند دنیا شود.

مارک زاکربرگ پنجمین ثروتمند

مارک زاکربرگ بنیان گذار و مدیر عامل فیس بوک حالا ششمین فرد ثروتمند دنیا است،وی در روز دوم فوریه از جف بزوس، مدیرعامل آمازون عبور کرد تا پنجمین ثروتمند دنیا شود.

مارک زاکربرگ

به نقل از فوربس، مارک زاکربرگ هفته گذشته در رتبه بندی ثروتمندترین افراد جهان ارتقا یافت، او نه یک بلکه دو غول فناوری را پشت سر گذاشت تا رتبه خود را به پنجمین ثروتمند جهان برساند.

فوربس تخمین زده است که زاکربرگ ثروتی 50 میلیارد دلاری دارد و این ثروت، او را 200 میلیون دلار پایین تر از کارلوس اسلیم مکزیکی، چهارمین ثروتمند دنیا، قرار می دهد. درآمد خالص زاکربرگ از زمانی که درآمد سه ماهه پایانی فیس بوک اعلام شد، 8.6 میلیارد دلار افزایش یافت. سهام فیس بوک از آن پس بیش از 21 درصد رشد یافته است.
برعکس، بزوس این هفته کمتر درخشان بود. پس از اینکه در روز 28 ژانویه آمازون تحلیل گران را در گزارش درآمد سه ماهه پایانی 2015 ناامید کرد، سهام این شرکت افت کرده و در نهایت بزوس بیش از شش میلیارد دلار از دست داد. از آن پس سهام آمازون در حال کاهش است و بیش از 13 درصد افت کرده است.
در آخرین ساعت های روز دوشنبه یکم فوریه، بزوس مکان خود به عنوان پنجمین ثروتمند جهان را با تفاوت ناچیز 600 میلیون دلاری بیش از زاکربرگ حفظ کرده بود، اما در روز سه شنبه وقتی که سهام آمازون چهار درصد افت کرد، درآمد خالص بزوس دو میلیارد دلار کاهش یافت و این میزان برای زاکربرگ کافی بود تا با بیش از یک میلیارد درآمد بیشتر از بزوس، جای او را بگیرد. آن روز، مدیرعامل آمازون درآمدی 48.9 میلیارد دلاری داشت.
جف بزوس برای اولین بار در 1988 با درآمد خالص 1.6 میلیارد دلاری در رتبه بندی 400 ثروتمند جهان در فوربس قرار گرفت. 10 سال پس از آن، مارک زاکربرگ با درآمد خالص 1.5 میلیارد دلاری به رتبه بندی فوربس پیوست.

مارک زاکربرگ پنجمین ثروتمند دنیا

مارک زاکربرگ پنجمین ثروتمند دنیا
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف