نمناک سرگرمیدیدنی ها ترک دادن مار معتاد! + عکس
مار معتاد ، مار پیتون
مار معتادی که در یک کارگاه تولید مواد مخدر توسط نیروی پلیس پیدا شده بود در مرکز اصلاحی اعتیادش را ترک کرد.
بازدید : 1,833 نفر

مار معتاد به مواد مخدر

سال گذشته، وقتی که نیروهای پلیس استرالیا به یک کارگاه تولید مواد مخدر یورش بردند، انتظار داشتند چندین کیلو «کریستال»، وسایل مربوط به ساختن مواد مخدر و مقدار زیادی پول نقد پیدا کنند.
وقتی که نیروهای امنیتی داشتند محل را می گشتند، یک مار پیتون 183 سانتیمتری هم پیدا کردند که همه نشانه های معتاد بودن را نشان می داد. به نظر می رسد که گازها و ذره های شیمیایی و مواد مخدر از طریق تماس با پوست مار، وارد جریان خون او شده بود.
هفت ماه پس از آن ماجرا، حالا آن مار پرخاشگر با کمک «هم سلولی ها» در مرکز اصلاحی در سیدنی اعتیادش را ترک کرده و رفتارش هم دوباره عادی شده است.
14 زندانی که بخشی از یک برنامه دولتی ویژه برای محافظت کردن از حیات وحش هستند، مسئولیت بهبود مار پیتون را بر عهده داشتند.
البته این مار تنها حیوانی نیست که در زندان جان مورونی آب خنک می خورد. در این مرکز از 250 حیوان - شامل کانگورو، والابی، وامبت و انواع پرنده های محلی - مراقبت می شود.
این برنامه نزدیک به 20 سال قدمت دارد و به گفته مسئولان زندان علاوه بر بهبود دادن حیات وحش، در اصلاح رفتار حیوان هم نقش مهمی دارد.
به گفته ایوان کالدلر، مدیر زندان، فراهم کردن فرصتی برای زندانی ها که بتوانند در آن مسئولیت مراقبت از یک حیوان را بر عهده بگیرند، یک نکته بسیار مثبت و موثر در تغییر دادن رفتار آن ها است.
اما، مار داستان همچنان بخشی از یک پرونده قانونی است و به همین دلیل هویت و نام او اعلام نشده و باید همچنان مدتی در زندان باقی بماند. قرار است پس از برگزاری جلسه های محاکمه در دادگاه و اختتام یافتن این پرونده، مار هم از زندان آزاد و به محلی جدید منتقل شود.

 

ماری که اعتیاد داشت:

 

مار معتاد

ماری که اعتیادش را ترک کرد

مار معتاد

ماری که اعتیادش را ترک کرد

ترک دادن مار معتاد! + عکس

ترک دادن مار معتاد! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از جام نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف