نمناک سبک زندگیکودک پوست نوزاد را هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید
ماساژ نوزاد ، پوست نوزاد
پزشکان معتقدند پوست نوزاد را نباید هرگز با روغن گیاهی ماساژ دهید چرا که آسیب ناشی از آن مدت ها تاثیر خود را باقی خواهد گذاشت.

مضرات ماساژ پوست نوزاد با روغن های گیاهی

نوزاد بدن ظریف و نحیفی دارد و اگر مراقبت های لازم از آن صورت نگیرد مشکلاتش با بالا رفتن سنش بیشتر میشود و بروز میکند.این مراقبت ها باید از همان پوست شروع شده تا آخرین جزء بدنش.برخی از والدین نوزادشان را با روغن گیاهی ماساژمیدهند و فکر میکنند کار درستی است،اما واقعاً اینگونه است؟آیا ماساژ دادن نوزاد با روغن گیاهی خوب است یا با مضراتی همراه است؟

پزشکان معتقدند پوست نوزادان را نباید با روغن های گیاهی ماساژ داد، زیرا موجب آسیب طولانی مدت به پوست می شود.

به گفته پزشکان والدین با ماساژ دادن پوست نوزاد خود با روغن زیتون و آفتاب گردان آنان را در معرض ابتلا به اگزما و دیگر مشکلات پوستی قرار می دهند، زیرا تصور می کنند این محصولات طبیعی به پوست آسیبی وارد نمی کند.

اغلب والدین به لحاظ تاثیرات عاطفی، بدن نوزاد خود را ماساژ می دهند. همچنین معتقدند این کار به تقویت سیستم گوارشی نوزاد و رشد مغز او کمک می کند. هرچند محققان دانشگاه منچستر انگلیس دریافتند حتی روغن های طبیعی می تواند موانع حفاظتی در پوست نوزاد را از بین ببرد.

ماساژنوزادان

ماساژ نوزادان

در حال حاضر از بین هر سه نوزاد یک نفر دچار اگزمای پوستی می شود که این رقم در دهه 1940 به ازای هر 20 نفر یک مورد بوده است. به اعتقاد کارشناسان فاکتورهای محیطی همچون تمایل والدین به استفاده از محصولات مختلف برای کودکان، رقم ابتلا به بیماری های پوستی را افزایش داده است.

به گفته پزشکان این روغن ها روی پوست به اسیدهای چرب تبدیل شده و به ساختار پوست آسیب می زنند. همچنین به مواد حساسیت زا اجازه می دهند به پوست نفوذ کنند و آب زیادی از پوست دفع شود؛ این وضعیت خشکی و بروز بیماری های پوستی از قبیل اگزما را به دنبال دارد.

پوست نوزاد را هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید

پوست نوزاد را هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 12
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 7 5
نظر کاربران
مجید هرمزانی

مجید هرمزانی

اطلاعات کاملا غلط و اشتباهه.ماساژ پوست نوزاد یکی از مواردیست که ابن سینا پدر طب دنیا توصیه کرده توی کتاب قانون هم اشاراتی شده حالا شما میگی پزشکان معتقدند؟علم پزشکی دنیا مدیون علوم ابن سیناست.امروزه هرچه خوب باشه بد میکنن هر چه بده خوب نشون میدن

پاسخ دادن 29 3
اوزجان

اوزجان

بنظر من استباهه از قدیم وندیم از این روغن هااستفاده شده وتاثیر گذاری خوبی داشته بنظرمن ماساژ باروغن بهترین کمک روبه رشد نوزاد ورشد سیستم ایمنی نوراد است

پاسخ دادن 8 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف