دیگران چه می خوانند..؟
نمناک ورزشفوتبال ماجرای ماسک زدن بازیکنان کره ای در تهران + عکس
بازیکنان کره ای ، ‌ ماسک زدن بازیکنان کره ای
حضور بازیکنان کره ای با ماسک های سیاه در تهران موجب ایجاد شایعاتی شد و در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت.
بازدید : 8,176 نفر

علت ماسک زدن بازیکنان کره ای در ایران

بعد از عکس دسته جمعی اعضای تیم ملی کره با ماسک های بهداشتی سیاه رنگی که بازیکنان این تیم روی صورت داشتند موجب ایجاد فضای روانی قبل از بازی دو مدعی صعود به جام جهانی روسیه شد.

بازیکنان کره

علت ماسک زدن بازیکنان کره

اما واقعیت این است که استفاده از ماسک بهداشتی در کشورهای آسیای جنوب شرقی (خصوصا ژاپن و کره) امری رایج و عمومی است. بسیاری از مردم این کشورها این ماسک ها را که اکثرا پارچه ای هستند به دلیل جلوگیری از تماس مستقیم مجاری تنفسی با باکتری ها و ویروس ها در اماکن عمومی به صورت می زنند.

ماسک زدن کره ای ها

رازگشایی از ماسک زدن کره ای ها در ایران

حال در مواقعی که پای ویروسی مهلک به این کشورها می رسد، استفاده از این ماسک در بین مردم به طرز عجیبی رایج می شود. سال گذشته ویروسی به نام “عارضه تنفسی خاورمیانه” یا MERS در کره، دو قربانی گرفت و همین کافی بود تا میزان بالای کره ای هایی که ماسک بر صورت داشتند به سوژه شوخی در سایت های مجازی دنیا تبدیل شود.

عکس زیر نشان می دهد که آنها حتی در طول پرواز به تهران نیز این ماسک را بر صورت داشتند:

کره ای ها در پرواز

احتمالا خاورمیانه ای نامیده شدن ویروس کشنده سال پیش، در ترس کره ای ها هنگام ورود به یکی از کشورهای خاورمیانه بی تاثیر نبوده است.

ماجرای ماسک زدن بازیکنان کره ای در تهران + عکس

برگرفته از ورزش سه ,‌مشرق - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 5 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف