نمناک سرگرمیاتومبیل ماشین بی ام و باتری دار + تصاویر
اتومبیل ، خودرو
خودروی باتری دار همانطور که از اسمش پیدا است اتومبیلی است که با باتری کار میکند و به نوعی اولین خودروی باتری دار است . این اتومبیل به بی ام و i3 معروف است .
بازدید : 1,471 نفر

 بی ام و باتری دار

خودروی باتری دار به نام i3 که نخستین اتومبیلی است که باتری دار است از این خودرو دو مدل ارائه شده است که ابتدا آزمایش شده اند.

نخستین اتومبیلی که که باتری دار است

بی ام و
 
عده ای میگویند فرا رسیدن آن روز یک دهه به طول خواهد انجامید و برخی دیگر زمان این اتفاق را زودتر میدانند. حتی بعضی ها روزی را میبینند که از هر 10 خودروی فروخته شده یکی برقی خواهد بود. معدود رونمایی هایی که در سال 2013 در این خصوص برگزار شد نشان داد موفقیت پشت چه چیزی پنهان شده است.
 
بی ام و
 
رنو زو نشان داد که یک خودروی الکتریکی میتواند ارزان قیمت باشد. تسلا مدل S نشان داد آنها میتوانند لوکس و بزرگ باشند و پورشه 918 اسپایدر ثابت کرد آنها میتوانند یک سوپراسپرت باشند. در واقع هر نمونه جدید گامی رو به جلو برای این نژاد جدید بود.
و یکی دیگر از آنها اینجاست. i3، اولین سری از خودروهای الکتریکی تولید بی ام و. این یک خودروی باتری دار است که طراحان آن تخیل و وفاداری به اصالت را با دست باز در آن آمیخته و سپس یک برند درجه یک اروپایی را بر پیشانی آن نصب کرده اند.
بی ام و تا پیش از i3 (و خواهرش، i8 هیبریدی) نمونه تولید انبوه در زمینه خودروهای برقی نداشت. با این حال برنامه ای که این مدل ها بر اساس آن تولید میشوند (پروژه i ) از تاریخچه روشنی برخوردار است.
اولین فاز این برنامه مدل مینی کوپر E را شامل میشد که در خصوص برد مسافت و کارایی تقریبا با i3 برابر بوده و تست جاده ای آن از سال 2009 آغاز گردید. سپس این موفقیت با مدل اکتیو E تداوم یافت، سری 1 پیش نمایشی از i3 با موتور الکتریکی بود که دو سال بعد از آن و در سال 2012 با یک ناوگان 1100 دستگاهی خودروهای تست وارد مرحله آزمایش جهانی گردید. پس از آن i3 همه آنچه را که طی فرآیند طولانی آموزش خود یاد گرفته بود را نشان داد. از این خودرو دو مدل ارائه گردید. ابتدا نمونه الکتریکی صرف با برد مسافت 80 تا 100 مایل بود.
نمونه دوم بی ام و i3 رنج اکستندر (برد بیشتر) بود، از همان موتور الکتریکی بهره میبرد اما در کنار آن یک پیشرانه بنزینی نیز قرار داشت. بنابراین هنگامی که باتری تخلیه میشد، موتور بنزینی فعالیت خود را آغاز میکرد تا به شما درباره ادامه مسیرتان اطمینان بدهد. بی ام و i3 قطعا از هر خودروی الکتریکی دیگری با ارزش تر است. اما در آن روحی وجود دارد که نمیتوان صرفا آن را تحمل کرد، بلکه باید از آن لذت برد. 

ماشین بی ام و باتری دار + تصاویر

ماشین بی ام و باتری دار + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از اکو فارس/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف