نمناک ورزشفوتبال گسترش فولاد به ماشین سازی توپ نارنجی قرض داد!
ماشین سازی ، استقلال
به دلیل نبود توپ نارنجی در دیدار استقلال و ماشین سازی, در نیمه دوم بازی باشگاه گسترش فولاد با توپ نارنجی از راه رسید.
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1395

 نبود توپ نارنجی در دیدار ماشین سازی و استقلال

دیدار دو تیم ماشین سازی و استقلال در زمین برفی در شرایطی آغاز شد که بازیکنان دو تیم در پیدا کردن توپ سفید مشکل داشتند و تیم میزبان توپ نارنجی با خود به ورزشگاه نیاورده بودند.

نیمه اول دیدار ماشین سازی – استقلال همان طور که دیدید با توپ سفید و آبی برگزار شد!

در نیمه اول واقعا تعقیب کردن توپ برای تصویربرداران تلویزیونی و هم چنین بینندگان خیلی سخت بود و احتمال بازیکنان هم با سر و صدا و هم چنین دویدن متوجه موقعیت جغرافیایی توپ می شدند!

این اتفاق بی تعارف نشان می دهد باشگاه های ما هنوز حرفه ای نشدند! باشگاه حرفه ای تنها به معنی هزینه کردن نیست. باشگاه حرفه ای باشگاهی است که همه رفتارهایش حرفه ای باشد و از همه مهمتر پیش بینی های لازم را داشته باشد.

 

ماشین سازی

نیمه اول دیدار ماشین سازی و استقلال با توپ سفید


امروز عصر تکنولوژی است و طبیعی بود که می شد پیش بینی کرد در هوای سرد تبریز این بازی در شرایط بارش برف برگزار می شود و در چنین شرایطی طبق قانون فیفا باید با توپ نارنجی بازی کرد. هر چند در برخی از کشورها از توپ زرد هم استفاده می شود که این هم مورد تایید فیفا ست. البته در اکثر قریب به اتفاق کشورها توپی که در زمین برفی مورد استفاده قرار می گیرد نارنجی است.

محمد حسین زاهدیفر داور بوشهری که از شهر گرم برازجان برای قضاوت این بازی به تبریز سفر کرده بود از هیات برگزاری مسابقه توپ نارنجی طلب می کند اما در کمال تعجب متوجه می شود که توپ نارنجی ندارند! این طور نبوده که بارش برف درست از ساعت 17 آغاز شده بود . با گذشت دقایقی از ساعت 15 به یکباره برف شروع به باریدن کرد و دو ساعت فرصت کافی برای تهیه توپ نارنجی بود. ضمن اینکه هواشناسی تبریز پیش تر اعلام کرده بود که شاهد هوای برفی در ساعت 17 خواهیم بود و اینجا اولین فکری که باید به ذهن باشگاه میزبان و هیات برگزاری مسابقه خطور می کرد تهیه توپ نارنجی بود!

 

ماشین سازی

توپ نارنجی در بازی ماشین سازی و استقلال از کجا آمد؟

 

به هر صورت بازی با توپ سفید و در زمین برفی استارت خورد تا اینکه با شروع نیمه دوم توپ هم رسید. توپ هایی که قیمت شان 120 هزار تومان است و تهیه آن برای هیچ یک از باشگاه های لیگ برتری سخت نیست. باشگاه هایی که دست کم هزینه یک فصل حضورشان در لیگ برتر کمتر از 10 میلیارد تومان نیست.

گفته می شود نه مسئولان هیئت فوتبال آذربایجان شرقی و نه باشگاه ماشین سازی توپ نارنجی رنگ با خود به ورزشگاه نیاورده بودند اما توپ نارنجی رنگی که در نیمه دوم مورد استفاده قرار گرفته مربوط به باشگاه گسترش فولاد است که در این دیدار استفاده شده است.

گسترش فولاد به ماشین سازی توپ نارنجی قرض داد!

گسترش فولاد به ماشین سازی توپ نارنجی قرض داد!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ورزش سه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف