نمناک سبک زندگیخانه داری ساخت کم مصرف ترین ماشین ظرفشویی در ایران
ماشین ظرفشویی ، ماشین ظرفشویی چه مارکی بخرم
ماشین ظرفشویی ایرانی جدیدی اختراع شده که با مصرف کمتر انرژی , در کمتر از 10 دقیقه ظرف ها را تمیز میشوید.
بازدید : 5,036 نفر

شستن ظرف ها در 10 دقیقه با ماشین ظرفشویی ایرانی

ماشین ظرفشویی همچنان برای بسیاری از زنان ایرانی یک کالای ضروری برای آشپزخانه محسوب میشود .

یک مخترع ایرانی موفق به طراحی ظرفشویی ایرانی شد که انرژی کمتری مصرف می کند. این طرح تا دوسال دیگر وارد بازار خواهد شد.

این مخترع در خصوص طرح خود با عنوان « ساخت دستگاه ظرفشویی با سیستم AIR JET» اظهار داشت:با توجه به اینکه ماشین های ظرفشویی کنونی مصرف بالایی دارند و در مدت زمان زیادی ظرفها را می شوید؛ از این رو درصدد آمدیم تا دستگاهی را بسازیم که نسبت به نمونه های موجود در بازار انرژی مصرفی پایین تری داشته باشند.

ماشین ظرفشویی

اختراع ماشین ظرفشویی ایرانی


وی با بیان اینکه مصرف بیش از اندازه برق و آب این ماشین های ظرفشویی بزرگترین عیب آنها به شمار می رود، خاطر نشان کرد:ظرفشویی هایی کنونی حداقل در عرض 45 دقیقه ظرف می شویند ولی در این که طراحی کرده ایم می تواند در مدت زمان 10 دقیقه ظرف ها را بشوید.

این مخترع در خصوص مزایای این سیستم گفت:در این ظرفشویی طراحی شده، مصرف برق از 3 کیلووات ساعت به نیم کیلو یا 5 صدم کیلو وات ساعت می رسد؛ می توان گفت تقریبا 80 درصد در مصرف برق صرفه جویی می شود.

وی ادامه داد:حرارت این ظرفشویی طراحی شده از آب گرم کن منزل تامین می شود و نیازی به برق یا گاز نیست.

کمالی با بیان اینکه با استفاده از این ظرفشویی، هزینه مصرف برق و گاز کاهش می یابد، افزود:کل زمان شستشو 3 دقیقه است و آب کشی در 7 دقیقه انجام می گیرد؛ از این رو مصرف آب هم نسبت به نمونه های خارجی و داخلی دیگر کمتر است. در واقع با این دستگاه، 30 درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود.

وی بیان کرد:این طرح به یک شرکت ایرانی تولید کننده لوازم خانگی واگذار شده و تا تحقیقات اولیه انجام گیرد تقریبا 2 سال دیگر وارد بازار خواهد شد.

کمالی با بیان اینکه این ایده روی هیچ سیستم خارجی پیاده سازی نشده است، تاکید داشت:در ساخت این ظرفشویی از پلی اتیلن به جای استیل استفاده شده به همین دلیل قیمت دستگاه کاهش یافته می یابد. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری این دستگاه نیز کاهش پیدا کرده که همین موضوع روی قیمت دستگاه تاثیر گذار خواهد بود.
این طرح ثبت اختراع شده و در بازار دارایی فکری پارک فناوری پردیس مورد معامله قرار گرفت.

ساخت کم مصرف ترین ماشین ظرفشویی در ایران

ساخت کم مصرف ترین ماشین ظرفشویی در ایران
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
برگرفته از مهر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 9 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف