نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت باکتری خطرناکی که داخل ماشین ظرفشویی رشد می کند
ماشین ظرفشویی ، مضرات ماشین ظرفشویی
بی شک ماشین ظرفشویی تمام ظروف شما را بدون کوچک ترین لکی می شوید ولی این وسیله می تواند عامل بروز بلایی در سلامتی شود.

آیا ماشین ظرفشویی شما میکروب های خطرانی دارد؟

مطمئنا به نظر اکثر خانم ها ماشین ظرفشویی تمام ظروف را بدون کوچکترین اثری از چربی و .. پاک می کند و ظروف بعد از شنسته شدن با این دستگاه هیچ میکروبی نخواهند داشت در حالیکه این درست نیست. میکروب ها، باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می توانند همه جا باشند که البته این "همه جا" شامل بدن انسان هم می شود بنابراین غافلگیرکننده نیست اگر متوجه شویم که وسایل آشپزخانه ای هم یکی از میزبان های آنها هستند.

ماشین ظرفشویی

تولید باکتری داخل ماشین ظرفشویی 

به گزارش دیلی میل کارشناسان هشدار دادند که داخل ماشین ظرفشویی مرتبا نوسان اتفاق می افتد؛ رطوبت به خشکی، دمای بالا به دمای خنک، کم و زیاد شدن اسیدیته ، از طرفی وجود مقداری از باقیمانده غذا در این دستگاه بستر مناسبی برای رشد برخی از باکتری ها خواهد بود.

محققان دانشگاه "لیوبلیجیانا" در اسلونی اعلام کردند که براساس تحقیقات اخیر آنها ماشین ظرفشویی محل مناسبی برای رشد سودوموناس، اسچریچیا و آسینه تو باکتر است همه این باکتری های دارای پاتوژن هایی هستند که به طور عادی بی خطر محسوب می شوند اما سبب بروز عفونت برای افراد با سیستم های ایمنی در معرض خطر شوند. نتایج نشان می دهد که بسیاری از ماشین های ظرفشویی حاوی باکتری هایی از جمله Escherichia است که شامل گونه هایی مانند E.coli است که باعث مسمومیت غذا در انسان می شود.محققان توصیه می کنند مردم قبل و پس از هر استفاده حتما ماشین ظرفشویی را تمیز کنند. نتایج این یافته ها در مجله Applied and Environmental Microbiology منتشر شده است.

باکتری خطرناکی که داخل ماشین ظرفشویی رشد می کند

باکتری خطرناکی که داخل ماشین ظرفشویی رشد می کند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف