نمناک اخباراقتصاد آخرین خبر از زمان توقف تولید پراید و قیمت پژو 2008
ماشین پراید ، تولید پراید
وزیر صنعت اعلام کرد که با استانداردهایی که سال اینده اجرایی خواهد شد خود به خود ماشین پراید از چرخه خارج خواهد شد.
تاریخ انتشار : 10 تیر 1396

تولید ماشین پراید تا پایان 97 متوقف می شود

محمدرضا نعمت زاده در حاشیه نشست خبری خود در جمع خبرنگاران در خصوص قرارداد ایدرو و رنو گفت:در این قرارداد نیاز به دقت خاصی است ما قبلا با رنو همکاری داشتیم که این شرکت خوب عمل نکرده است بنابراین ما بیشتر حساسیت نشان می دهیم.

وی افزود:نکته دیگر اینکه ما از رنو خواسته ایم قطعه سازان ایرانی را به کل زنجیره تامین قطعات جهانی خود متصل کنند. اینها می توانند قطعاتی که برای کارخانجات مختلف می خواهند از قطعه سازان ایرانی استفاده کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد:حدود 30 قطعه ساز ما را تایید کرده اند که به زنجیره تامین قطعات رنو در دنیا افزوده شوند البته ما در تلاش هستیم این تعداد را افزایش دهیم. وی ادامه داد:در هفته جاری هم هیئتی به ایران می آیند که مباحث را دنبال کنند؛ طبق قرارداد قرار بود اواخر سال گذشته نهایی شود ولی من فکر می کنم تعجیل نکنیم بهتر باشد تا به تفاهم کامل با حفظ منافع کشور برسیم.

وی تاکید کرد:رنو از طریق یک شرکت، خودروی کامل را وارد می کند که ما از رنو خواسته ایم این شرکت هم زیر همین تفاهم نامه بیاید و با همین سیاست گذاری با ان برخورد شود. ما با ان شرکت ایرانی که واردکننده رسمی این شرکت است در حال مذاکره هستیم که این شرکت هم به زیر همین قرارداد 60 درصدی بیاید.

 

ماشین پراید

پراید از چرخه خارج می شود

 وی درباره تولید پراید و ادامه تولید آن تصریح کرد:در شروع دولت بیش از 70 درصد تولید ساپیا پراید بود، اما سال گذشته به 34 درصد کاهش یافت و امسال به 28 درصد کاهش خواهد یافت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:ما داریم تنوع خودروهای جدید را بیشتر می کنیم و پراید به تدریج کاهش می یابد.

وزیر صنعت در پاسخ به سوالی درباره زمان پایان تولید پراید گفت :با استانداردهایی که سال اینده اجرایی خواهد شد خود به خود پراید از چرخه خارج خواهد شد.

وی ادامه داد:این بخاطر خود پراید نیست بخاطر استانداردهای اجباری است که در سال آینده ارتقاء خواهد یافت. بنابراین من فکر می کنم آخر عمر پراید از لحاظ تولید آخر سال 97 خواهد بود.

وی با تاکید بر عدم نقل و انتقال حواله خودرو پژو 2008 گفت:هر کس حواله 2008 خریده سرش کلاه رفته است. برای جلوگیری از تقلب، پژو 2008 تنها به نام کسی که ثبت نام کرده خواهد شد و هر کس حواله خرید سریع برود و پولش را پس بگیرد.

آخرین خبر از زمان توقف تولید پراید و قیمت پژو 2008

آخرین خبر از زمان توقف تولید پراید و قیمت پژو 2008
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 6
برگرفته از مهر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف