نمناک اخباراقتصاد مبلغ مالیات موتور سیکلت چقدر است؟ + جدول
موتور سیکلت ، مالیات موتور سیکلت
مالیات موتور سیکلت چقدر است؟عوارض مالیات موتور سیکلت از سال 87 تغییری نداشته و براساس لایحه پیشنهادی عوارض مالیات موتور سیکلت ها در سال گذشته با افزایش روبرو شد.
تاریخ انتشار : 15 تیر 1396

 مالیات موتور سیکلت چقدر است؟

لایحه شهرداری در سال گذشته حاکی از افزایش عوارض مالیات موتور سیکلت است و با این وجود لایحه جدید در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر مورد بررسی و در نهایت به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

 عوارض مالیات موتور سیکلت از سال 87 تغییری نداشته و براساس لایحه پیشنهادی عوارض مالیات موتور سیکلت ها در سال گذشته با افزایش روبرو شد.
 
علاوه بر این استفاده شهروندان از موتور سیکلت های برقی موجب ایجاد سیاست های تشویقی شده به طوری که راکبان موتور سیکلت های برقی از پرداخت مالیات معاف می شوند.
 
این در حالی است که هر موتور سیکلت به اندازه 8 خودروی سبک آلودگی ایجاد می کند و مشکلات شهر را افزایش می دهد که استفاده از موتور سیکلت های برقی می تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد.
 
ارقام عوارض سالیانه موتور سیکلت ها بسته به مدل متفاوت است که در این میان موتور سیکلت های دو زمانه مبلغ عوارض سالیانه 20 هزار تومان، 4 زمانه با حجم سیلندر تا 100 سی سی 50 هزار تومان، موتور سیکلت با حجم سیلندر 101 تا 750 سی سی 10 هزار تومان است.
 
همچنین عوارض موتور سیکلت های 4 زمانه با حجم سیلندر 751 سی سی 15 هزار تومان، موتور سیکلت 4 زمانه با حجم سیلندر 201 تا 205 سی سی 20 هزار تومان، موتور سیکلت های 4 زمانه با حجم 251 تا 300 سی سی 25 هزار تومان، موتور سیکلت های 4 زمانه با حجم سیلندر 301 سی سی به بالا 30 هزار تومان بابت مالیات سالیانه در سال باید پرداخت کنند.
 
جدول مالیات موتور سیکلت
 

مبلغ مالیات موتور سیکلت چقدر است؟ + جدول

مبلغ مالیات موتور سیکلت چقدر است؟ + جدول
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از اقتصاد نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف