واکنش شفر به حضور نیافتن مامه تیام در تمرینات استقلال

تاریخ انتشار : 7 تیر 1397کد مطلب : 69421زمان مطالعه : 5 دقیقه
شفر درباره حضور نیافتن مامه تیام در تمرین استقلال، گفت: دیروز به همراه مدیر عامل باشگاه با تیام صحبت کردیم و امیدوارم مدیرعامل باشگاه هر چه سریعتر این موضوع را با تیام نهایی کند.

ناراحتی شفر از حضور نداشتن مامه تیام در تمرینات استقلال

مامه تیام یکی از بهترین خرید های استقلال بود او به قدری در استقلال خوش درخشید که هواداران به شدت خواهان ماندن او در استقلال هستند.

او در سال 1396 در نیم فصل دوم لیگ هفدهم با نظر وینفرد شفر سرمربی وقت تیم فوتبال استقلال تهران به این تیم پیوست. نخستین گلش را برای این تیم در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم فوتبال الهلال به ثمر رساند.

مامه تیام

مامه تیام بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال

حضور تیام در تیم استقلال بسیار خوب بود توانست هر بازی که برای این تیم به میدان رفت گل بزند البته گل های بسیار حساسی که باعث شد 3 امتیاز بازی از آن تیم استقلال شود.

او در اوایل حضور در این تیم توانست این عنوان را به دست بیاورد؛ او در شب مرگ جی لوید ساموئل ستاره سابق استقلال توانست رکورد او را بشکند و به بهترین گلزن خارجی تاریخ باشگاه استقلال تبدیل شود و به عقیده خیلی از هواداران آن شب الماس سیاه دیگری در استقلال متولد شد. شفر درباره حضور نیافتن تیام در تمرین استقلال، گفت:دیروز به همراه مدیر عامل باشگاه با تیام صحبت کردیم و امیدوارم مدیرعامل باشگاه هر چه سریعتر این موضوع را با تیام نهایی کند. او کامل در جریان است و می داند که چه اتفاقی باید رخ دهد و سپس تیام اینجا خواهد بود.

مامه تیام

مامه تیام بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال

تیام را غل و زنجیر کنید!

آمار و ارقام می گویند تا به حال 35 خارجی در تاریخ 75 ساله حیات استقلال در تیم فوتبال این باشگاه توپ زده اند ولی جدیدترین شان طی فقط 5 ماه بازی برای آنها به دستاوردهایی رسیده است که برخی می پرسند آیا او بهترین بازیکن غیر ایرانی آبی ها از آغاز تاکنون نبوده است.

وقتی مامه تیام سنگالی و 25 ساله اوایل زمستان سال پیش جذب استقلال گشت، به یک جست وجوی تقریبا 4 ماهه از سوی وینفرد شفر پایان داده شد. اما کسی تصورش را نمی کرد که این مهاجم سیه چرده جزو خریدهای سودبخش استقلال باشد. نکته اینجاست که این روزها افتخاری این خرید طلایی را به نام خود تمام کرده است.

مامه تیام

مامه تیام بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال

ضریبی اندک از خطا

چه بر اثر شانس فراوان شفر و چه به سبب «مال شناسی» که او را قادر می سازد بهترین فرد را در میان متقاضیان با ضریب اندکی از خطا و اشتباه تشخیص بدهد، استقلال دی ماه سال پیش پای قراردادی را امضا کرد که در تحول هفته ها و ماه های بعدی این تیم سهم بارز داشته است و آن قرارداد استخدام تیام بود. توپ هایی که طی عملیات تهاجمی استقلال قبل از آمدن تیام به در و دیوار می خورد، با آمدن او تبدیل به گل هایی تماشایی شدند و میدان گیری هایی که در اطراف محوطه جریمه رقبا کمتر شامل حال آبی ها می شد، به لطف و همت این مهاجم دست و پا بلند قوام یافته و موجب عقب نشینی فزون تر رقبای استقلال و وسیع تر شدن دامنه نفوذ آبی ها شد.

مامه تیام

مامه تیام بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال

پیامد این تغییر وضعیت آشکار موثرتر جلوه کردن هجوم های استقلال و به گل نشستن توپ هایی شد که قبل از وارد شدن تیام به استقلال، فقط افسوس آنها به دل این تیم می ماند و با جذب وی بدل به وسایل برتری جویی این تیم شدند و در نهایت استقلال را از اواخر جدول رده بندی لیگ هفدهم تا رده سوم آن بالا کشیدند و به فتح جام حذفی نایل ساختند و به جمع 8 تیم برتر آسیا هم رساندند.

به جای مردودی ها

تیام در فصلی به چشم و چراغ خط حمله آبی ها تبدیل شد که سجاد شهباززاده در دومین مقطع عضویتش در جمع آنها جواب نداده و به سایه ای از گذشته خویش تبدیل شده بود، علی قربانی یک روز خوب و چند روز بد بود، جابر انصاری نمره قبولی لازم را از شفر نمی گرفت و مهدی قائدی چنان در باد حوادث و حاشیه ها خوابید که در یک تصادف اتومبیل مجروح و برای مدت شش ماه بستری و خانه نشین شد.

مامه تیام

مامه تیام بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال

آبی ها که در دل می دانند تیام شاید ماندنی نباشد و برخلاف ادعاهایشان در یک تیم عربی شاغل شود، مهره گیری های تازه برای خط تهاجمی شان را از یکی دو ماه پیش آغاز کرده اند و جذب مرتضی آقاخان و روح ا... باقری محصول این اقدامات بوده است. الهیار صیادمنش جوان با قابلیت های تهاجمی محسوس اش هم مهره ای خوب برای امروز و فردای استقلال است اما همه این نفرات با احتساب قربانی که 99 درصد ماندنی است و انصاری که احتمال رفتن و ماندنش 50-50 است، نمی توانند سرویسی را به استقلال بدهند که تیام می دهد و آن «گلزن مادرزاد بودن» است.

مامه تیام

مامه تیام بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال

زمین تا آسمان

هم جاگیری های تیام در محوطه جریمه و نقاط کور آن و هم نوع عمل و اقدام او روی توپ های ارسالی زمین تا آسمان با مهاجمان ایرانی و حتی سایر مهاجمان خارجی سال های اخیر استقلال شامل پروپژیچ فرق می کند و وی به گونه ای خودش روی توپ ها آوار و خراب و آن را با ضربه ای سریع به سوی مقصد می فرستد که انگار حافظ و نگه دار اصلی توپ در میدان مسابقه است و همه چیز باید گرد او ساخته و پرداخته شود.

خیلی ها فابیو جانواریو برزیلی را که در دو مقطع زمانی برای آبی ها به میدان آمد و یک هافبک گلساز و گلزن بود بهترین خارجی تاریخ استقلال می دانند و نظر عده ای دیگر به جی لوید ساموئل ترینیدادی و فقید است و هرایر مگویان ارمنستانی، جاسم کرار عراقی و البته سرور جباروف ازبکستانی نیز طرفدارانی در این زمینه دارند اما تیام در کمتر از یک نیم فصل و به رغم آسیب دیدگی ها و دوری از فرم ایده آل کارهایی را برای استقلال کرده که آنها در مدتی طولانی تر نکرده اند.

 مامه تیام

مامه تیام بهترین گلزن خارجی تاریخ استقلال

آیا مدیران استقلال می توانند با جلوگیری از کوچ تیام و به قول ظریفی با غل و زنجیر و زندانی کردن او در تهران، وی را به عنوان ثروت جدید باشگاه برای فصل بعدی هم حفظ کنند؟! این سوالی است که پاسخ آن، خوشبختی یا بدبختی آبی ها در این فصل را مشخص می سازد.

علت حضور نیافتن مامه تیام در تمرینات استقلال

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از جام نیوز/ وکیل ملت / ر
نظرات
وبگردی