ماهی خاویار 100 ساله
تیم صیادی در رودخانه سنت کوریکس فرانسه، پس از مدتی موفق به صید بزرگترین ماهی خاویار به طول 2 متر شدند.

صید ماهی خاویار 100 ساله 2 متری

ماهی خاویار یکی از با ارزش ترین ماهی های جهان است که بطور کلی این ماهی ها دارای 28 گونه مختلف می باشند که از مهم ترین گونه های آنها می توان به فیل ماهی، تاس ماهی ایرانی، اوزون برون و... اشاره نمود که در بازار جهانی به قیمت فوق العاده بالایی به فروش می روند که حتی تخم ماهیان خاویار گاها می تواند از خود ماهیان خاور بسیار گران قیمت تر باشد که دریای خزر به عنوان بزرگترین منبع ماهیان خاویار در جهان شناخته می شود که سالانه میزان زیادی خاویار از طریق کشور عزیزمان ایران به اقصی نقاط جهان صادر می شود.

اما عمر ماهی های خاویار گاها می تواند به چیزی نزدیک به 50 یا الی 100 سال نیز برسد که اطلاع از عمر آنها عاملی شوکه کننده است چرا که آنها با وجود زندگی در اعماق دریا، می توانند گاها بیش از 100 سال نیز زنده بمانند. برای مثال روز گذشته تصاویری از لحظه شکار ماهی غولپیکر خاویار 100 ساله با بیش از 55 کیلوگرم وزن و 2 متر طول در صفحات مجازی منتشر شد که به نوعی یک رکورد جالب بود و توانست با بازدید متعددی روبرو شود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

خاویار 100 ساله

طبق گزارشات انجام شده تیم صیادی واقع در رودخانه سنت کوریکس فرانسه، بعد از مدت ها موفق به صید غولپیکرترین و قدیمی ترین ماهی خاویار تاکنون شدند که این ماهی خاویار صد ساله و یا بیشتر دارای وزن 55 کیلوگرمی و طول 2 متری می باشد که بی شک یکی از قدیمی ترین و غولپیکر ترین ماهی های خاویار بر روی کره زمین می باشد.

لحظه شکار ماهی غولپیکر 100 ساله

حتی وزارت منابع طبیعی مینه سوتا اعلام کرد که این ماهی نه تنها پیرترین ماهی این دریاچه است، بلکه یکی از طولانی ترین ماهی های خاویار این منطقه و یا جهان است که باعث خوشحالی تعداد زیادی از حامیان محیط زیست گردید و امید برآن است تا با رسیدگی به این ماهی ها بتوانند از آنها محافظت به عمل آورند.

همچنین لازم به ذکر است که این گروه صیاد پس از بیرون آوردن این ماهی غولپیکر و انجام عملیاتی بر روی آن، پس از مدتی کوتاه آنرا به داخل رودخانه بازگرداندند.

صید ماهی خاویار 100 ساله 2 متری + تصاویر

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
برچسب :
وبگردی