نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها ماهی قرمز برای بچه ها خطرناک است
ماهی قرمز ، ماهی قرمز عید
با نزدیک شدن به سال نو بازار خرید ماهی قرمز هم داغ شده است اما مردم باید توجه کنند این ماهی نوعی ویروس دارد که اگر کودکان در معرض آن قرار گیرند دچار بیماری های عفونی می شوند.

عواقب جدی ماهی قرمز برای کودکان در صورت رعایت نکردن این نکات:

 

 ماهی قرمز که همه ساله بر سر سفره هفت سین ایرانیان سمبل سرزندگی است علاوه بر زیبایی و خوش یمن بودن میکروب ها و عوامل بیماری زایی دارد که باید در نگهداری و مراقبت از آنها دقت کنید تا دچار آلودگی و ویروس نشوید.علاوه بر این از نزدیک شدن کودکان هم به ماهی قرمز و دست زدن به آب یا خود ماهی جدا جلوگیری کنید.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با اشاره به وجود عوامل بیماری زای بسیار از جمله سالمونلا در فضله ماهی قرمز، هشدار داد:والدین به طور جد از نزدیک شدن کودکان به تنگ ماهی و دست زدن به آب آن خودداری کنند.

 

ماهی قرمز برای بچه ها خطرناک است.

نحوه نگهداری از ماهی قرمز 

وی با توصیه به نگهداری ماهی قرمز در آب و هوای خشک و سرد گفت:این ماهی ها به شدت به تغییرات دمایی حساسند و باید از آب خنک برای تعویض آب تنگ آنها استفاده شود.

خدادادیان با اشاره به حساسیت این ماهی ها نسبت به کُلر آب اظهار کرد:کُلر آب بعد از 12 تا 24 ساعت بطور کامل از آب حذف می شود و توصیه ما این است که از آبی که قبلا کنار گذاشته جهت تعویض آب تنگ ماهی ها استفاده شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در خصوص نزدیک شدن بچه ها به تنگ ماهی و دست زدن آنها به آب تنگ هشدار داد و اظهار کرد:در فضله آبزیان بویژه ماهی ها عامل بیماری زایی به نام "سالمونلا" وجود دارد.

وی تصریح کرد:این عامل بیماری زا با ورود به بدن موجب ایجاد بیماری تیفوئید و سایر بیماری های دستگاه گوارش بویژه در کودکان می شود.

خدادادیان اظهار کرد:بچه ها به دنبال دست زدن به ماهی ها ممکن است دچار اسهال و استفراق شده و تب کنند و قطعا والدین در اینگونه موارد اصلا متوجه نمی شوند که عامل این عوارض ماهی گُلی است.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی والدین ماهی را به عنوان وسیله بازی برای کودکان خود می خرند، اظهار کرد:بازی و دست زدن بچه ها به ماهی گلی می تواند آنها را در معرض بیماری قرار دهد و از همین رو توصیه می شود والدین کودکان خود را به طور جد از تنگ ماهی دور نگه دارند.

خدادادیان افزود:همچنین والدین خود نیز هنگام تعویض آب تنگ باید از دستکش استفاده کرده، در غیراین صورت باید بلافاصله پس از تعویض آب تنگ دست های خود را با آب و صابون بشویند.

این کارشناس بهداشت محیط افزود:بچه لاک پشت ها نیز در فضله خود عوامل بیماری زای فراوانی دارند که توصیه می شود والدین بطور جد از خرید این موجودات برای کودکان خود اجتناب کنند.

ماهی قرمز برای بچه ها خطرناک است

ماهی قرمز برای بچه ها خطرناک است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 66
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 61 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف