نمناک اخبارجامعه ماهی قرمز را در آب رودخانه ها رها نکنید
ماهی قرمز ، وروز
با نزدیک شدن روز طبیعت بسیار از مردم ماهی های قرمز عید را در رودخانه ها رها میکنند در حالی که این کار عواقب بسیار خطرناکی در پی دارد.
تاریخ انتشار : 11 فروردین 1395
بازدید : 2,716 نفر

عواقب رها کردن ماهی قرمز در رودخانه

از رها کردن ماهی های قرمز در رودخانه ها جدا خود داری نمایید.

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به عواقب رهاسازی ماهی قرمز در رودخانه های جاری هشدار داد.

علی تیموری به درخواست سازمان محیط زیست از خانواده های ایرانی برای جلوگیری از رهاسازی ماهی قرمز در رودخانه ها و زیستگاه های اصلی گونه های بومی اشاره کرد و گفت:برخی شهروندان در 13 فروردین و پایان ایام نوروز با دلسوزی اقدام به رهاسازی ماهی قرمز خود در رودخانه ها می کنند تا حیات خود را ا ادامه دهد، در حالی که این گونه رشد می کند و باعث می شود گونه های بومی رودخانه تحت تاثیر قرار گیرند.

ماهی قرمز

نگرانی سازمان محیط زیست در ایام نوروز

تیموری با تاکید بر اینکه ماهی های قرمز موجود در بازار رشد می کنند و باعث از بین رفتن گونه های نادر بومی می شوند، اظهار کرد:برای مثال گونه بومی رودخانه هراز، ماهی قزل آلای خال قرمز است؛ در حالی که ماهی قرمز به حدی رشد می کند که ماهی قزل آلا را می خورد و باعث از بین رفتن گونه بومی منطقه می شود. برهمین اساس این موضوع جزو نگرانی های سازمان محیط زیست نیز هست.

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار در پایان خاطرنشان کرد:شهروندان اگرچه بنابر سنت گذشته اقدام به خرید این ماهی ها می کنند که اگر نخرند و جایگزین داشته باشند، بهتر است، ولی از رهاسازی این گونه های مهاجم در رودخانه های جاری اجتناب کنند، تا گونه های بومی از بین نرود.

ماهی قرمز را در آب رودخانه ها رها نکنید

ماهی قرمز را در آب رودخانه ها رها نکنید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از ایسنا - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف