نمناک سرگرمیگوناگون ماهی های خون آشام در آب های بریتانیا + تصاویر
ماهی خون آشام ، ماهی خونخوار
گونه ای عجیب از ماهی ها وجود دارد که به ماهی های خون آشام معروف هستند که از سال 1800 تاکنون این موجودات ماقبل تاریخی خون آشام در آب های بریتانیا دیده نشده بودند.
بازدید : 7,621 نفر

ماهی خون آشام

ماهی های خون آشام با شکل و ظاهر عجیب و ترسناک و متمایز تر از دیگر ماهی ها هستند این گونه ماهی که به جای آرواره دارای دهانی گرد و صفحه ای شکل و دندان هایی تیز است در دهانه رودخانه یورکشایر رؤیت شده است. با حضور این فسیل های زنده که می توانند تا یک متر رشد کنند، در حال حاضر آب های این منطقه از اروپا چندان امن نیست.

ماهی خون آشام

آلودگی های ناشی از انقلاب صنعتی، ساخت آب بندها و کاهش کیفیت آب مسیر مهاجرت آن ها را مسدود و تأثیری منفی بر تعداد جمعیتشان داشته است. آژانس محیط زیست به تازگی اعلام کرده است که به لطف کاهش آلودگی محیطی منطقه و برداشتن برخی آب بندها در طی 100 سال گذشته، این ماهیان در حال بازگشت به زیستگاه های قدیمی خود و آب های بالادست رودخانه مثل اوز، ترنت و دِروِنت هستند. علاوه بر این، هرجا که امکان حذف آب بندها وجود نداشت این آژانس در اقدامی ابتکاری با نصب کاشی، مارماهی را به محل سابق تخم ریزی شان هدایت می کند.

ماهی خون آشام

جالب است بدانید در طول تاریخ این ماهی خون خوار غذایی لوکس محسوب می شد؛ مثلاً وایکینگ ها پیش از خوردن آن را در معجونی می خواباندند، رومی ها با آن پای مارماهی می پختند و پادشاهان بریتانیا در مراسم خاص آن را سرو می کردند. گفته می شود که پادشاه جان مردم شهر گلاستر را به خاطر نفرستادن پای مارماهی مخصوص کریسمس 250،000 پوند جریمه کرد.

ماهی خون آشام

نکته جالب دیگر اینکه شهر گلاستر در سال 2012 برای جشن الماس ملکه الیزابت دوم، پای مارماهی فرستاد. در جشن الماس، اصحاب رسانه انگلیس از نزدیک با خاندان سلطنتی گفتگو می کنند. حتی در سریال تلویزیونی «بازی پادشاهان» (Game of Thrones) هم به این غذای تاریخی اشاره شده است.

ماهی های خون آشام در آب های بریتانیا + تصاویر

ماهی های خون آشام در آب های بریتانیا + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 23
برگرفته از تابناک - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 20 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف