نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون روایت زوج پزشک ماه عسلی از خدمت در مناطق محروم
ماه عسل ، برنامه ماه عسل
ششمین قسمت برنامه ماه عسل روز گذشته 1 خرداد 1397 با حضور زوج پزشکی که در محروم ترین نقاط ایرن خدمت میکردند روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397

زوج پزشک خیر مهمان ماه عسل شدند

برنامه ماه عسل با اجرای احسان علیخانی روز گذشته 1 خرداد 1397 ساعت 19 روی آنتن شبکه سه سیما رفت. احسان علیخانی در ششمین برنامه ماه عسل 97 میزبان زوج پزشکی بود که در دل محروم ترین مناطق ایران زندگی میکردند و خدمت به مردم را لطف خدا میدانستند.

سامان محمدیان و همسرش سارا محمد قاسم دو مهمان شب گذشته برنامه ماه عسل بودند که هر دو در حرفه پزشکی در دل محروم ترین نقاط ایران زندگی میکردند و از خدمت به مردم لذت میبردند.

داستان خدمت زوج پزشک خیر در برنامه ماه عسل

سامان محمدیان پزشک خیری که روی صندلی برنامه ماه عسل نشسته بود تا روایتی از زندگی پرفراز و نشیبش را بیان کند ماجرا را با زندگی در کانادا برای ادامه تحصیل آغاز کرد و از مشکلات مالی و فوت پدرش در سالهایی گفت که در کانادا مشغول به تحصیل بود . مهمان روز گذشته برنامه ماه عسل در کانادا توانسته بود در رشته پزشکی به یکی از بهترین ها تبدیل شود و با کارهای خیرخواهانه ای که در آنجا انجام داده بود به یکی از پزشکان خانواده محبوب تبدیل شده بود.

زوج پزشک خیر

سامان محمدیان و همسرش سارا محمد قاسم زوج پزشک خیر

پزشک مهمان ماه عسل بعد از بهبود شرایط زندگی اش در کانادا و گرفتن مدرک تحصیلی در رشته پزشکی تصمیم گرفت برای خدمت به مردم راهی ایران شود و در بیمارستان دریایی به آموزش در بخش های کودکان مشغول شد.

سامان محمدیان از آشنایی با همسرش در یکی از همایش های این بیمارستان دریایی صحبت کرد و از اشتیاق و علاقه ای که به یافتن راهی برای آشنایی با همسرش داشت حرف هایی به میان آورد و گفت :در یک اتفاق تصادفی در یک کنفرانس خانم دکتر شماره اش را به من داد و من از این اتفاق میخکوب شدم و از خوشحالی در پوستم نمیگنجیدم تا اینکه لطف خدا شامل حالم شد و کم کم ماجرای آشنایی ما شکل گرفت و خوشبختانه به ازدواج ختم شد. در مراسم ازدواج همسرم هیچگونه تجملاتی را قبول نداشت و حتی به اصرار مادرم بود که 14 سکه به عنوان مهریه را قبول کرد.

زوج پزشک خیر

زوج پزشک خیر مناطق محروم در برنامه ماه عسل

احسان علیخانی از تصمیم سختی که آقای دکتر برای خدمت در مناطق محروم گرفته بود صحبت کرد و خانم دکتر در تکمیل صحبت های احسان علیخانی گفت :من هیچ سختی در زندگی ندیده بودم و زمانی که این پیشنهاد به من و خانواده ام داده شد ابتدا با مخالفت ما همراه بود اما کم کم راضی شدم و تصمیم گرفتم طرحم را در بوشهر بگذرانم ، ابتدا فقط یک دوران کاری بود که باید سپری میشد اما کم کم که کارهای خیرخواانه را در مناطق محروم شروع کردیم از این اتفاق لذت بردم و خودم هم به اندازه همسرم علاقه مند بودم که که به مناطق محروم برویم و کارهای خیرخواهانه انجام بدهیم و به پیشنهاد من بود که راهی سیستان و بلوچستان شدیم.

آقای دکتر ادامه داد :علاقه همسرم به کارهای خیر به اندازه ای زیاد شده بود که به من پیشنهاد داد محروم ترین منطقه ایران را شناسایی کنم و به آنجا برویم که من بعد از تحقیق متوجه شدم روستایی مرزی در بلوچستان وجود دارد که محروم ترین نقطه ایران است و مردم آنجا حتی آب و برق هم ندارند.

سارا محمد قاسم

 سارا محمد قاسم پزشک خیر مناطق محروم در ماه عسل

ما راهی این روستا شدیم و قرار بود 4 ماه در آنجا بمانیم و به مردم آنجا خدمت کنیم اما الان 10 ماه است که در آنجا هستیم و واقعا دل کندن از مردم خوب این منطقه برایمان سخت است.

در این بخش از برنامه کلیپی از وضعیت این روستا و مردمانش پخش شد و آقای شعبانی از اهالی این روستا به جمع مهمانان برنامه ماه عسل اضافه شد و از کارهای خیری که آقا و خانم دکتر انجام داده بودند صحبت کرد و از تاسیس مدرسه و درمانگاه در روستایشان اظهار خوشحالی کرد.

سامان محمدیان و همسرش سارا محمد قاسم

سامان محمدیان و همسرش سارا محمد قاسم زوج خیر در ماه عسل

در بخش پایانی برنامه با اضافه شدن بچه های این روستا به جمع مهنان برنامه آقای دکتر از لطف خدا که شامل حالشان شده بود و توانسه بودند این کارهای خیر را انجام دهند صحبت کرد و همسرش از مهربانی و خونگرم بودن مردم این منطقه گفت.

روایت زوج پزشک ماه عسلی از خدمت در مناطق محروم

روایت زوج پزشک ماه عسلی از خدمت در مناطق محروم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف